Yanal'a göre yenilgi nedeni

Yanal'a göre yenilgi nedeni.9705
  • Giriş : 22.12.2007 / 22:42:00

Ersun Yanal, Fenerbahçe karşısında sergiledikleri futbol ve harcadıkları enerjinin karşılığı olmayan bir sonuç aldıklarını söyledi. Yanal, yaptıkları bireysel hataların sonucu belirlediğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yanal, Fenerbahçe'ye 3-2 yenildikleri Süper Lig 17'nci hafta maçından sonra maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, bireysel hatalarla rakiplerinin gollerine katkı yaptıklarını ve bunun da maçın seyrini değiştirdiğini ifade etti.

Şu andan itibaren Trabzonspor'un hedeflerine uygun oyuncularla önlerindeki döneme hazırlanacaklarını kaydeden Yanal şu değerlendirmeleri yaptı:

"Futbol olarak eleştiremeyeceğimiz bir maç. Ama pozisyonlardaki bireysel hatalarımızın olduğunu ve iki takımın da attığı gollerde katkımızın olduğunu söylemek istiyorum. En başında savunma hatalarının üst üste gelmesiyle, takımımızın rakibin pozisyon üretmesine katkısı oldu.

"İlk golden sonraki dört gole direkt katkımız var. Oynadığımız futbol ve saha içinde harcadığımız enerjinin karşılığı olmayan bir sonuç aldık. Tabii ki bireysel hatalar bize yakışmadı. Trabzonspor'un bu süreçte bana göre en önemli anı başlamıştır.

"Şu andan itibaren Trabzonspor'un hedeflerine uygun yapıdaki oyuncularla yapılanması ve kadrosunu kurma vakti şu andan itibaren başladı. Umarım bu dönemi de iyi geçip iyi bir kadro hazırlığı ile sezonun hedeflerimize uygun devam etmesini sağlarız."

Ersun Yanal, kaleci tercihi konusunda neden Jefferson'u değil de Ahmet'i seçtiği sorusuna, "oynattığımız kaleciye uzun süre şans vermek isteriz. Takımdan gitmek isteyen bir Jefferson var. Kendisi bize ifade etti. 'Elimden geldiğince katkım olacak ama ayrılmak istiyorum' demişti. Bütün kalbiyle beyniyle her şeyiyle Trabzonspor'u yaşayan oyuncuya ihtiyacımız var" yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious