Yanal'dan futbolcularına gözdağı

Yanal'dan futbolcularına gözdağı.15297
  • Giriş : 09.11.2008 / 12:31:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Hacettepespor maçında takımın sergilediği performanstan, herkesin olduğu gibi kendisinin de memnun olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yanal, yaptığı açıklamada, Hacettepespor maçı sonrası takımın sergilediği performanstan, herkesin olduğu gibi kendisinin de memnun olmadığını kaydetti.

Yanal, her şeye rağmen önemli olananın kazanmak olduğunu ifade ederek, ''Kazanmayı bilen bir takım olarak daha iyi bir yoldayız'' dedi.

Takımda bazı bölgelerde eksiklikler olduğunu kaydeden Yanal, şöyle devam etti:

''Takımda toplam 24 kişiyiz, bu futbolcuların üçü kaleci. Üç futbolcumuzdan ise hiç yararlanamadık. Geriye kadar 16 futbolcuyu ise çeşitli zamanlarda oynattık. Oynattığımız oyunculara baktığımızda elimizdeki kadroda bir takım ihtiyaçlarımız olduğu gözüküyor. Ama bunların düzelmesi için uzun bir süre lazım. Bütün oyuncularımız oynadıkları yerde, iyi randıman vermelidir. Şimdi kış ayına giriyoruz, belki sakatlıklar ve cezalı oyuncu sayısı artacak. Biz bugüne kadar bunları fazla yaşamadık. Bundan sonra oyuncularımız kendilerine verilen şansları iyi kullanmalıdırlar.''

İbrahima Yattara'nın, takımdan yaklaşık 8 haftalık bir ayrılık yaşadığını anımsatan Yanal, ''Artık onun yavaş yavaş onun devreye girmesini ve ondan istediğimiz performansı almayı bekliyoruz. Ama o henüz istediğimiz noktaya ulaşmadı'' diye konuştu.

Yanal, zaman zaman üç forvet oynattıkları için eleştirildiklerini de belirterek, şunları kaydetti:

''Bunu bazen mecburiyetten yapıyoruz. Çünkü sol kanatta ofansif olarak kullanabileceğimiz bir oyuncumuz yok. Tek forvet oynamak istediğimiz zamanda o ağırlığı ve deneyimi kaldıracak oyuncunun olmayışı bizi çaresizliğe itiyor. Bir takım yerlerden fedakarlık yaparak sonucu almak için uğraşıyoruz. Bu maçlardan bir tanesini oynadık. Oyun kalitesini ve beklentisini oluşturabilmek adına hiçbir zaman oyuncularımızın sağduyusundan, isteğinden ve bizim programlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Oyun kalitesini mutlaka oynayarak ve kazanarak elde edeceğiz. Şu anda ligde en çok puan toplayan takımız. En çok puan toplayan takım, bu kadar eleştirilmemeli. Oynamaya oynamaya bu nasıl olur. Bazen maç kazanırken oyunu, değil skoru tercih edebilirsiniz. Çünkü maçı kazanmalısınız. Bazı oyuncuları kullanarak oyunu kitleyip maçı alabilirsiniz.''

Yanal, genç futbolcu Barış Memiş'in bir türlü istedikleri noktaya gelmediğini de ifade etti.

Trabzonspor'un zirvede rakipleri ile yarışacak kadroyu bir anda kurmasının zor olduğunu kaydeden Yanal, şunları vurguladı:

''Rakiplerimizden hem sayısal anlamda, hem de bu yarışta daha önceki etapları geçerken ki kazandıkları anlamın da onlardan oldukça gerideyiz. Ama potansiyel olarak, deneyim olarak ve beklenti olarak en az onlar kadar sağlam bir takımız. Ama bunun altını çizerek, 'Biz şampiyon olacağız, tek hedefimiz şampiyon olmak' demek, beklentilerin sonrasında hayal kırıklığı yaratmaktır. Bu hayal kırıklığını yaratmak, bu camiaya bu depresyonu yeniden yaşatmak hiç kimsenin hakkı değil. Biz ayaklarımızı yere sağlam basarak, bu kadronun üstüne koyarak yolumuza devam etmeliyiz. Çünkü genç ve deneyimli bir kadromuz var. Bu sezon bir Avrupa hedefimiz var. Bu takımla en azından Avrupa'da yarışmak gibi bir hedefimiz var. Bunun yanında şampiyonluğu bu senede yakalayabiliriz, önümüzdeki yıllarda da yakalayabiliriz. Ama Trabzonspor camiası şunu bilmeliki, gittiğimiz yolda desteğe, ilgiye, umut tacirliğine değil, gerçeklerle yola çıkarak devam etmeye ihtiyacımız var. Herkesten fazla oyuncularım da yönetim de şampiyonluğu istiyordur, ama bunun gerçekleşmesi için adımlarımızı sağlam basarak doğru bir yolda gitmemiz, hepimizin yararına olacaktır. Trabzonspor'un en büyük hedefi şampiyonluktur ve bu yolda istikrarlı bir şekilde gitmelidir.''

-BEŞİKTAŞ MAÇI-

Fortis Türkiye Kupası'nda salı günü Beşiktaş ile oynayacakları maçın daha farklı geçeceğini belirten Yanal, şunları söyledi:

''Beşiktaş maçı çok daha farklı olacak. Bence, Beşiktaş maçı grubun en önemli maçı. Biz bu maça galibiyet için çıkacağız. Hem prestijimiz açısından, hem de kupada devam etmek adına o gün sahada galibiyet için olacağız. Rakibimizi yenebilecek güçteyiz. Takımımızın gücü ve oynadığı oyunun kalitesi asla Hacettepe maçındaki futbolla ölçülemez. Herkes görecek, Beşiktaş maçında çok daha farklı ve daha kimlikli bir takım olarak maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*