"Yanal'ın gözüne girmek istiyorum"

  • Giriş : 15.02.2008 / 16:40:00

Trabzonspor'un yeni transferi Sayed Moawad, bordo-mavili takımda kalıcı olmak istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'un ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Mısırlı oyuncu Sayed Moawad, Trabzonspor'da kalıcı olmak istediğini söyledi.

Dün gece Trabzon'a gelen Sayed Moawad, Ayman Abdelaziz ile birlikte Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Moawad, Mısırlı oyunculara Avrupa'dan teklif geldiğinde çok büyük paralar istendiğini ifade ederek, ''Afrika Kupası'ndan sonra Avrupa'da çok sayıda Mısırlı oyuncunun oynayacağını düşünüyorum'' dedi.

Türkiye'yi tercih etmesinin en önemli nedenin Türkiye liginin Mısır liginden iyi olması olduğunu vurgulayan Moawad, ''Trabzonspor'un Türkiye'deki 4 büyük takımdan biri olduğunu biliyordum. Ayman'dan da bilgi aldım. Ayman bana Trabzonspor hakkında olumlu bilgiler verdi ve burada başarılı olabileceğimi söyledi. Ben de burayı tercih ettim'' diye konuştu.

Trabzonspor'da öncelikli olarak yarım dönem içerisinde en iyi performansı göstermeyi planladığını belirten Moawad, şunları söyledi:
"Önümüzdeki sezon için Trabzonspor ile yeniden sözleşme imzalamak ve teknik direktör Ersun Yanal'ın gözüne girmek istiyorum. Bunu başaracağıma da inanıyorum. Trabzonspor'da kalıcı olmak istiyorum. Burada geçici olarak değil, uzun süreli olarak kalmak hedefim.''

Ayman ise, son haftalarda iyi bir çıkış yakaladıklarını belirterek, ''Futbolda iniş çıkışlar yaşanabilir. Biz çıkışı yakaladık ve devam ettirmek istiyoruz. Buna da gücümüz var'' diye konuştu.

Ayman, Moawad'ın Mısır milli takımında sürekli oynayan iyi bir oyuncu olduğunu, Trabzonspor'da da başarılı olacağına inandığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious