Yanal'ın son şansı mı?

Yanal'ın son şansı mı?.10315
  • Giriş : 09.04.2009 / 14:05:00

Trabzonspor Asbaşkanı Hacısalihoğlu, Hacettepe maçının Ersun Yanal'ın son şansı olduğu yönündeki haberlere açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hayrettin Hacısalihoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, son 3-4 maçlık periyotta Trabzonspor'un arzu ettiği, beklediği neticeleri alamadığını anımsattı.

Ligin uzun bir maraton olduğunu ve bu tip hadiselerin yaşandığını ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bu yıl özellikle her takım böyle şeyler yaşayabiliyor. Bizim üzüntümüz maalesef Trabzonspor'umuzun bir dönem arzu ettiği neticeleri alamaması, böyle bir periyot yaşaması. Oysa bu maçlarda beklediğimiz, planladığımız sonuçları almış olsaydık, şu anda çok farklı konumda olma şansımız vardı'' dedi.

Bundan sonraki maçları 3'er puanla tamamlamaları halinde hedefe ulaşma şanslarının yine de çok yüksek olduğunu anlatan Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:
''Tabi Trabzonspor'un sezon başı planlaması Avrupa kupalarından birine katılmaktı. Bu anlamda baktığımız zaman hedeften çok bir şaşma yok. Ancak bu Avrupa kupalarından en iyisine katılmayı taraftar, camia, yönetimiz hep birlikte arzu ediyoruz. Bu manada bazı avantajlar kaybettiğimiz doğru, ancak şansımızı kaybetmedik.''

-''BU MAÇI ALMAMIZ GEREKİYOR''-

Hacısalihoğlu, ligde kolay takım olmadığını, diğer takımların oynadığı maçlara bakıldığı zaman da görmenin mümkün olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
''Trabzonspor'un arzu ettiği neticeleri alamamasındaki en büyük etken, zirvede olması, belirli hedefe kilitlenmesi, taraftarın yoğun baskısı, arzusu neticesinde yaşanan stresi kaldıramamış olmasıdır. Kötü sonuçlar, takımın bu baskı nedeniyle arzu edilen futbolu oynayamamış olmasından kaynaklanıyor. O anlamda Hacettepe'nin hiçbir iddiası kalmadığı için son derece rahat oynayacaklardır. Kadroları da çok kötü bir kadro değil. Bazı maçlarda çok iyi Futbol oynadıkları ve iyi neticeler aldıkları göz önünde bulundurulursa kolay maç değil. Ama bizim konumumuz, bugünkü durumumuz itibariyle bu maçı almamız gerekiyor.''

-''FUTBOLCULARLA KONUŞULDU''-

Hacısalioğlu, zaman zaman ve özellikle son İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra futbolcular ile konuşulduğunu kaydederek, ''İlgililer, bu konuda futbolcuları rahatlatmak ve onların sıkıntılarını, sorunlarını tespit etmek adına görüşmeler yaptı. Yapılabilecekler, bu durumun düzelmesi için gerekli önlemler konusundaki görüşmelerin hepsi yapıldı. Umuyoruz netice verecek ve Hacettepe maçında herkesin yüzünün güleceği ve çıkışın başlayacağı bir sonuçla sahadan ayrılırız'' diye konuştu.

-''ACIMASIZ ELEŞTİRİLER YAPILIYOR''-

Hacettepe maçının Teknik direktör Ersun Yanal'ın son şansı olduğu yönünde bazı basın organlarında yer alan haberlerin sorulması üzerine ise Hacısalihoğlu, şunları söyledi:
''Şimdi bu tip değerlendirmeler özellikle ligin ikinci yarısı başladığı günden itibaren malesef gerçek olmamakla beraber çok sık gündeme geliyor. Bu değerlendirmelerin kulübe ve şu anki duruma hiçbir katkısı olmadığı gibi, zaman zaman moral bozucu etkisi de oluyor. Bizim anlayamadığımız ve uygun görmediğimiz şekilde sporcularla, teknik direktörle, gidişatla ilgili bazen çok acımasız, bazen gerçeği yansıtmayan değerlendirmeler yapılıyor. Sonuçta bunların bugünkü duruma zarar verdiği, daha da işleri zorlaştırdığı düşünülürse bizim önerimiz, ricamız bu tip haberlerin daha hoşgörülü, daha gerçeği yansıtır şekilde yapılmasıdır.''

-BAŞKENT YOLCULUĞU-

Trabzonspor, Hacettepe ile yapacağı maç için bu sabah havayoluyla başkente gitti. Bugün akşama kadar bordo-mavili futbolculara izin verileceği ve takımın akşam toplanarak maçın oynanacağı statta bir antrenman gerçekleştireceği belirtildi.

Sakat ve cezalı oyuncusu bulunmayan bordo-mavili takımın 21 kişilik kadro ile başkente gittiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*