Yanal'ın yerine kmi gelecek?

Yanal'ın yerine kmi gelecek?.15537
  • Giriş : 28.04.2009 / 09:49:00

Ersun Yanal'lla yolarını ayıran Trabzonspor yönetimi yeni tercihini belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzonspor yönetimi Ersun Yanal ile anlaşarak yolları ayırdı. Yeni hoca arayışlarına hemen başlayan yöneticiler, disiplini ile ünlü Alman ekolünden yana.....

Sivasspor yenilgisi Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın sonu oldu. Dün akşam saatlerinde yönetim kurulu ile Ersun Yanal bir araya geldiler ve iki taraf yollarını ayırmaya karar verdi. Başkan Sadri Şener yaptığı açıklamada, "Ersun hocayla medeni bir şekilde anlaştık. Şartlar böyle gerektirdi. O da çok yıpranmasın. Şimdi önümüze bakacağız" şeklinde konuştu. Bugün istifasını basın toplantısı ile açıklayacak olan Yanal'ın yerine yönetim de hemen arayışlara başladı. Dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında üyeler ağırlıklı olarak yabancı bir teknik adamdan yana fikir belirttiler.

YERLİ HOCA DAYANMIYOR

İlk planda ismi gündeme gelen Şenol Güneş ve diğer yerli teknik adamlardan, yerel basının teknik direktörler üzerinde aşırı baskı kurması nedeniyle vazgeçildi. Yöneticiler yine aynı sebeple yabancı, özellikle de Alman bir teknik adamın göreve getirilmesi konusunda görüş belirttiler.

TANIDIK İSİM DAUM

Bu konuda da yöneticiler arasında konuşulan ismin Christoph Daum olduğu öğrenildi. Fenerbahçe'nin eski hocası olan ve FC Köln'de başarılı bir sezon geçiren Daum'un Türkiye'yi tanıması ve yeni göreve gelen yardımcısının da Ümit Özat olması avantaj olarak değerlendirildi. Trabzon yönetimi bugünden itibaren çalışmalara başlayarak sezon bitmeden takımın başına bir teknik adam getirmeyi planlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*