Yanan ahırda inekler telef oldu

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Konya'da bir ahırda yangın çıkması sonucu 11 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yangın, saat 01:00 sularında merkez Karatay İlçesi, Başak Mahallesi, Kıvamlı Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, elektrik kontağından çıktığı tespit edilen yangın, ahırda kısa sürede büyümeye başladı. Ahırda bulunan 11 inek, alevlerden ürkerek bağırmaya başladı. Bu sırada evde uyuyan ineklerin sahibi Mehmet Latif Özaras (30), hayvanların bağırışlarını duyarak uyandı.

Dışarı çıkan Özaras, evlerinin karşısında bulunan ahırın alevler içinde yandığını gördü. İlk olarak İtfaiye ekiplerine haber veren Özaras, daha sonra eşi ve çocuklarıyla yangını söndürmeye çalıştı ancak ahırda mahsur kalan 11 inek, yanarak telef oldu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına alarak soğutma çalışması yaptı. Yangının söndürülmesi sonucu inceleme yapan ekipler 2 inegin can çekiştiğini gördü. Bunun üzerine hayvanların sahibi Özaras, ölmek üzere olan son 2 ineğin telef olmaması için boğazından kesti. Ahırda mahsur kalan ineklerin telef olduğunu gören ve büyük üzüntü yaşayan Özaras ailesi, gözyaşlarına hakim olamadı.
Olay yerinde yapılan incelemeler sonucunda telef olan ineklerle beraber yaklaşık 45 bin YTL maddi hasar olduğu tespit edildi. Öte yandan geçimini hayvancılıkla sağlayan Mehmet Latif Özaras, bir servet kaybettiğini belirtti. Özürüs, telef olan hayvanlarını traktörle taşıyarak uygun bir yere gömeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious