Yanan aracın sürücüsü son anda kurtuldu

Yanan aracın sürücüsü son anda kurtuldu .4015
  • Giriş : 10.03.2008 / 11:00:00

Eyüp'te seyir halindeyken alev alev yanan LPG'li otomobilin sürücüsü, yanmaktan son anda kurtarıldı. Aracın kapılarını açamayan sürücü dışarıdaki bir vatandaşın yardımıyla çıkarken, otomobili tamamen yanarak kül oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Topkapı Ulubatlı Köprüsü üzerinde aracıyla Fatih'e doğru seyreden Abdurrahman Yıldırım bir anda otomobilinde meydana gelen parlama ve çıkan dumanla neye uğradığını şaşırdı. 02 HC 113 plakalı otomobilini yol üzerinde durduran ve yanmaya başladığını anlayan Yıldırım, dışarı çıkmak için kapılara yöneldi. Aracın kapılarını bir türlü açamayan sürücüye yoldan geçen bir vatandaş yardım etti. Şahsın yardımıyla dışarı çıkmayı başaran sürücünün yüzü hafif şekilde yandı. Yanarak ölmekten son anda kurtulan sürücü ve ona yardım eden şahıs daha sonra yoldan geçen araçları durdurup yangın söndürme tüpü sordu. Yıldırım'ın ifadesine göre kimsede yangın tüpü çıkmazken, çoğu sürücüde yanan aracı görmesine rağmen umursamadı.

LPG'li olduğu öğrenilen otomobilin patlayabileceğini de düşünen Yıldırım uzaklaşarak itfaiyeyi ve polisi aradı. Alev topuna dönen otomobil herkesin gözü önünde kül olurken, olay yerine gelen itfaiye yanan aracı söndürdü. LPG'li otomobildeki yangının teknik bir arızadan kaynaklandığı ve aracın o anda benzinle çalıştığı öğrenildi.

Olayın şokunu yaşayan sürücü Yıldırım, "Ne olduğunu anlayamadım. Bir patlama oldu ve dumanlar çıkmaya başladı. Dışarı çıkmak için kapıya yöneldim ama açamadım. Dışarıdan birinin yardımıyla çıkabildim. Araç LPG'li ama o anda benzinle çalışıyordu. Yoldan geçen vatandaşlar yangını umursamadı. Kimse de yangın söndürme tüpü yoktu." diye konuştu. Hafif şekilde eli ve yüzü yanan sürücü ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bu arada tamamen yanarak kül olan otomobil çekici yardımıyla yol üzerinden kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious