Yanan binanın 6. katında mahsur kaldılar

Yanan binanın 6. katında mahsur kaldılar.11382
  • Giriş : 05.08.2007 / 16:02:00

Kadıköy'de 8 katlı bir binada çıkan yangın korku ve paniğe sebep oldu. Binanın 6'ıncı katında mahsur kalan ikisi çocuk 4 kişi yangın merdiveniyle kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aşağı indirilen anne ve kızları korkudan gözyaşlarına boğuldu.

Alınan bilgiye göre yangın saat 12:30 sıralarında Kadıköy Fahrettin Gökalp Caddesi üzerinde Aşanlar Apartmanı numara 269'da meydana geldi. Apartmanın elektrik panosundan kaynaklanan yangın nedeniyle kısa sürede merdiven boşluklarını duman kapladı. Yoğun duman nedeniyle üst katlarda oturanlar büyük korku ve panik yaşadı.

Bu sırada mahsur kalan bir aile dairelerinin balkonuna çıkarak yardım istedi. Çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye ekipleri büyük korku içerisinde kurtarılmayı bekleyen Aşan ailesine yangın merdiveni uzattı. İtfaiyenin kurtardığı Ersin Aşan(30) eşi Ferda Aşan (27) ile kızları beş yaşındaki Sümeyye Aşan ve 3 yaşındaki Esma Aşan kurtarılarak aşağı indirildi.

Yangın nedeniyle büyük korku yaşayan anne Ferda ve minik kızları Sümeyye ve Esma gözyaşlarına boğuldu. Bir süre olay yerinde ağlayan anne ve küçük kızları sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alındı. İtfaiye yangını kısa sürede kontrol altına alırken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious