Yanan otelde 4 kişi yaralandı

Yanan otelde 4 kişi yaralandı.5875
  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Sivas'ta bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Otel müşterileri, itfaiye merdiveniyle tahliye edilirken olay sırsından yaralan 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün gece saat 23.15 sıralarında Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Akgün Otel'in birinci katında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Ancak 5 katlı binanın her tarafı duman içinde kaldı. Müşteriler, otel camlarını kırarak hava almaya çalışırken patlama ihtimaline nedeniyle otelde bulunan tüpler dışarı çıkarıldı. İtfaiye ekipleri pencerelere çıkan vatandaşları merdiven yardımıyla kurtarırken aşağıya indirilen bazı kurtarılmayı bekleyen yakınları ecel terleri döktü.

Kardeşi Coşkun Hakan'ın kurtarılmayı beklediğini söyleyen Türkmen Hakan(38) isimli şahıs, itfaiye memurlarına adeta yalvarırken kardeşinin kurtarılmasıyla rahat bir nefes aldı.

Yangın başladığı sırada pencereyi kırmaya çalışan Muharrem Çakır (35) isimli kişi ise elinden ve ayağından yaralandı. Kanlar içinde kalan vatandaş güçlükle aşağı indirildi.

Dumandan zehirlenen Türkmen Hakan (38), Bircan Karek (35), Cuma Alaçam (27) ve el ve ayağından yaralanan Muharrem Çakır isimli şahıslar ambulanslarla Sivas Devlet Hastanesi ve Sultan 1. İzzettin Keykavus Hastanelerine kaldırıldı. Çakır, tedavi altına alınırken diğer yaralılar kısa sürede taburcu edildi.

Bu arada Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da olay yerine gelerek yangın hakkında bilgi aldı. Bir vatandaşın, itfaiye ekiplerinin gaz maskesinin olmadığını söyleyerek müdahalenin yetersiz olduğunu iddia etmesi üzerine Başkan Aydın, her şeyin kontrol altında olduğunu ve hiç kimsenin zarar görmediğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious