'Yandım Ali' gişe rekoruna koşuyor

'Yandım Ali' gişe rekoruna koşuyor.10909
  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Türk Sineması’nın son dönemdeki iddialı yapımları arasında yer alan "Son Osmanlı-Yandım Ali", gişe rekoruna gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Suat Yalaz’ın çizgi romanından beyazperdeye aktarılan "Son Osmanlı-Yandım Ali", başarılı bir gişe grafiği çiziyor.

Almanya, Belçika, Fransa, İsviçre ve Hollanda’da da gösterime giren film, özellikle yarı yıl tatilinde seyirci sayısını çok artırdı.

İşgal altındaki İstanbul’da aşk ve kahramanlığı buluşturan "Son Osmanlı-Yandım Ali" adlı filmin yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan üstleniyor.

İmirzalioğlu’nun Yandım Ali’yi canlandırdığı filmde, Cansu Dere, Emin Boztepe ve Engin Şenkan da oyuncuya eşlik ediyor. Filmin konusu kısaca şöyle:

Tahtacızade Yandım Ali (Kenan İmirzalıoğlu), bahriye mektebinden kaçmış, donanmadan terhis olmuş, yıllarca cephelerde savaşmış ve memleketin kurtuluşundan ümidi kesmiş bir külhan beyidir. Defne (Cansu Dere) adlı evli bir sevgilisi vardır. Tek hayali biraz para kazanıp sevgilisini kaçırmak ve Viyana’ya gitmektir.

Ancak, Yandım Ali’nin yolu bir gün Mustafa Kemal ile kesişir. O anda fikri değişir ve vatanın kurtuluşunun elzem olduğunun farkına varır, bunun için mücadele etmeye karar verir.

"1.5 MİLYON SEYİRCİ BEKLİYORUZ"

Özen Film Basın Sorumlusu Nizam Eren, filmin 310 bin olan gişe rakamının yarı yıl tatilinde 800 bini aştığını söyledi.

Film için 1.5 milyon seyirci beklediklerini ifade eden Eren, "Filmin elde ettiği gişe rakamına şu anda gösteriminin devam ettiği Almanya, Belçika, Fransa, İsviçre ve Hollanda’daki seyirci sayıları da dahil değildir" dedi.

"MASKELİ BEŞLER-IRAK"

Sevimli ve sakar hırsızlar çetesinin yeni macerası "Maskeli Beşler: Irak" da gişe yarışında ön sıralarda yer alıyor.

Murat Aslan’ın yönettiği film, 1 ayda 1 milyon 169 bin 420 seyirciyle buluştu. Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Atilla Sarıhan ve Melih Ekener’in başlıca rollerini paylaştığı komedi türündeki filmde olaylar şöyle gelişiyor:

Sevimli ve sakar hırsızlar çetesi Maskeli Beşler yeni maceralarında Irak’ın Kuzey’indeki bir petrol tesisini ele geçirirler. Türkiye’ye giden petrol boru hattının kontrolünü ele geçirmek amacıyla başlayan bu masum eylem, bir anda bölgedeki yerel güçler, Türkiye ve Amerika arasında uluslararası bir krize yol açar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious