Yangın 38 kişiyi evsiz bıraktı

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Bolu merkeze bağlı Seyit köyünde çıkan yangında evleri yanan 38 vatandaş sokakta kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saat 12.30 sıralarında meydana gelen yangında 5 ailenin kaldığı ve 38 kişinin yaşadığı 2 iki katlı ve 2 tek katlı ahşap ev tamamen kül oldu.
Edinilen bilgiye göre, Bolu'nun Seyit Köyü 12 Kasım İnce Köprü Mahallesi'nde oturan Kemal Kocak'ın evinde bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangın şiddetli lodosunda etkisi ile kısa bir süre içerisinde büyüyerek yakındaki evlere de sıçradı. Kısa süre içinde komşu evlere sıçrayan yangında ev sakinleri çocukları ile birlikte canlarını kurtarmayı başardı.
Bu arada büyüyen yangını gören çevre sakinleri kendi imkanları ile yangına müdahale etmeye çalıştı. Ancak yangın ihbarı üzerine harakete geçen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri köyü gelerek yangına müdahale etti.
Evleri yanan vatandaşlar sinir krizleri geçirirken, bir kısmı gözyaşları içerisinde alevleri izledi. Yangın sonucunda Kemal, Hüsüyin, Sabahattin ve Soner Kocak'ın kaldığı ev tamamen yandı.
Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangının neden çıktığı konusunda araştırmanın devam ettiğini ifade etti. Çıkan yangında yanan evlerde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious