Yangın çıkarıp kaçan zanlı yakalandı

  • Giriş : 25.05.2007 / 15:03:00

İzmir'in Konak, Karşıyaka ve Buca ilçelerinde park halindeki otomobillerde yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konak ilçesi Karabağlar Semti 5712. Sokak ile 5713. sokak köşesinde Mustafa Karagül'e ait (43) “Samsun” adlı kahvehaneden dumanlar çıkmaya başladı. Olay yerine gelen ekipler, pencereden bir kişinin atlayarak kaçtığını fark etti. Polisler, peşine düştükleri zanlı R.A'yı (18), bir evin bahçesinde saklanırken yakaladı. Kahvehanedeki yangının, zanlı tarafından kasıtlı olarak çıkarıldığı belirlendi. Yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Gözaltına alınan zanlı R.A'nın, kahvehaneden 2 YTL para, uydu anten kumandası, bıçak ve tornavida çaldığı, yakalanmamak için de masa örtülerini yaktığı ortaya çıktı.

Buca ilçesinde, saat 05.00 sıralarında “Dostlar” adlı kahvehanede yangın çıktı.

Şirinyer Semti 465. Sokakt'a bulunan kahvehanede çıkan yangın, itfaiye ekiplerince büyümeden söndürüldü. Olay sırasında kahvehanedeki masa ve sandalyelerin yandığı belirlendi.

PARK HALİNDEKİ ARAÇLAR YANDI

Öte yandan, Buca İlçesinde park halindeki minibüste bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Saat 03.00 sıralarında 79. Sokak'ta Mustafa Kantarcı (46) ile Galip Efe'nin (46) ortak olarak çalıştırdığı 35 M 8826 plakalı minibüste yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaptıkları müdahale ile yangını söndürdü.

Minibüsün ortaklarından Mustafa Kantarcı, “Saat 24.00 sıralarında sokağa aracı park ettim. Saat 03.00 sıralarında, eşim duyduğu gürültü üzerine balkona çıkınca minibüsün yandığını görmüş. Hemen ilgili yerlere telefonla bilgi verdik. Yangının neden çıktığını bilmiyorum” dedi.

Karşıyaka ilçesinde de saat 03.00 sıralarında, Gümüşpala Semti 7115. Sokak'ta park halindeki 35 NE 306 plakalı otomobilde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü.

Olaylarla ilgili başlatılan soruşturmaların sürdüğü kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious