'Yangın havuzları' inşa ediliyor

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Turizmi kötü yönde etkileyen orman yangınlarıyla etkili mücadele edebilmek için, ormanların yanında yangın havuzları inşa edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin "Sosyal Turizm Projesi" tanıtım yemeğine katıldı.

Turizm bölgelerindeki orman yangınlarıyle etkin mücadele için, ormanlık alanların yanında yangın havuzlarının yapılacağı proje için, Pepe, kampanyaya destek veren turizmcilerle protokol imzaladı.

Ankara Shareton Oteli'nde gerçekleştirilen proje tanıtımında konuşma yapan Pepe, dünyanın ortak değerleri arasında yer alan ormanların sağladıkları ekonomik ve sosyal yararlar nedeni ile insan yaşamı için büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Pepe, orman yangınlarının turizme de darbe vurduğunu kaydederek, yangın havuzlarının inşası için kampanyaya destek veren turizm yatırımcılarına teşekkürlerini iletti.

TYD Başkanı Oktay Varlıer ise yaptığı konuşmada, kampanya hakkında bilgi verdi. Turizmdeki sorunlardan da bahseden Varlıer, Türkiye'de turizm sektörü ile ilgili bir üst kurul kurulması gerektiğini dile getirdi.

TYD'nin başlattığı kampanyada, TYD üyelerinden ve bazı sivil toplum örgütlerinden toplam 120 bin YTL toplandı. Tutar, Çevre ve Orman Bakanlığı'na aktarıldı. 5 Firma ise havuz yaptırımını bizat kendilerinin yapacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious