Yangın havuzu, mezarları oldu

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Denizli'nin Akalan beldesinde, anne ile iki çocuğu orman yangın söndürme havuzunda boğularak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgilere göre, Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Akalan beldesi Bağbaşı mevkiine yaptırılan yangın söndürme havuzu kenarında oynayan Orhan Dal (7), dengesini kaybederek, havuzun içine düştü. Oğlunun havuza düştüğünü gören anne Leyla Dal (38), kurtarmak için suya atladı. Kendilerini kurtarmayı başaramayan anne ve kardeşini, bu kez abla Nazan Dal (16) dışarıya çıkarmak için havuza girdi. Ancak Nazan da, anne ve kardeşi gibi çırpınarak havuzda boğuldu.

Boğularak ölen anne ve iki çocuğunun cesedi, olay yerine gelen jandarma ekibi ve vatandaşlar tarafından çıkarıldı. Cesetler, daha sonra ambulansa konularak Dal ailesinin evinin önüne getirildi. Evin önünde toplanan yakınları ve komşuları, gözyaşına boğuldu. Dal ailesinin en küçük çocukları Ümmühan ise dayısı Muhsin Yığın'a sarılarak, "Annemi, ablamı ve ağabeyimi" istiyorum diye feryat etti.

Olayı anlatan Leyla Dal'ın kardeşi Muhsin Yığın, Orman Bölge Müdürlüğü'ne tepki göstererek, "Üç can alan havuz kapatılsın." ifadesini kullandı.

Denizli'de geçen yıl da, Babadağ ilçesine bağlı Molla Ahmetler köyü yakınlarındaki yangın söndürme havuzuna giren üç kişi boğularak ölmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious