Yangın kontrol altına alındı

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Osman Pepe, Bodrum'un Mumcular beldesinde çıkan ve yaklaşık 700 hektarlık orman ve tarım arazisinin zarar gördüğü yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığı söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beraberinde Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ve Muğla Valisi Temel Koçaklar'la yangının etkili olduğu bölgeyi inceleyen Pepe, zaman zaman helikopter telsizi aracılığı ile yangına müdahale eden uçakları helikopter ve kara ekiplerini yönlendirdi.

''EKİPLERİMİZ BAŞARILI''

Bakan Pepe, şu bilgileri verdi:
''Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 700 hektarlık ormanlık alan ve tarım arazisi zarar gördü. Bugün saat 12.00 gibi yangının tamamen kontrol altına alınmasını bekliyorum. Bazı bölgelerde soğutma çalışmalarına ekiplerimiz başladı. Önümüzdeki birkaç saat içerisinde yangın söndürme çalışmalarında hızlı bir ilerleme bekliyorum. Dün gece bölgemize ulaşmıştım. Dün geceden bu sabah saat 09.00 itibariyle değerlendirme yaptığımızda ekiplerimizin başarılı bir çalışma yaptığı ortaya çıkıyor.''
Bölgede yaşayan vatandaşların arı kovanları ve tarım arazilerinin de yangında zarar gördüğünü anımsatan Pepe, ''bu konuda arkadaşlarımızın ve Muğla Valisi ile Bodrum Kaymakamı'nın hasar tespit çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalar sonrasında bir değerlendirme yapacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious