Yangın söndürme helikopteri düştü

Yangın söndürme helikopteri düştü.21884
  • Giriş : 18.06.2009 / 14:14:00

Aydın'ın Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden bir yangın sönderme helikopterinin, Milas'taki Geyik Barajı'ndan su alırken düştüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay yerine arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Aydın'ın Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden bir yangın sönderme helikopterinin, Milas'taki Geyik Barajı'ndan su alırken düştüğü bildirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden ve Milas'taki Geyik Barajı'ndan su alırken düşen helikopterde 3 Rus ve 1 Türk pilot ile 1 orman görevlisinin bulunduğunu kaydetti.

Aydın, helikopterin düştüğü bölgeye ulaşan ekiplerin çalışma başlattığını kaydetti.

Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan Geyik Barajı'ndan su alırken düştüğü bildirilen yangın söndürme helikopterindeki personeli kurtarmak için çalışma başlatıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Aydın'ın Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ettiği öğrenilen ve suyunun bitmesi üzerine Milas'ta bulunan Geyik Barajı'ndan su aldığı sırada düşen Rus yapımı yangın söndürme helikopterde bulunan 3'ü Rus, 1'i Türk pilot ve 1'i Muğla Orman Bölge Müdürlüğü personeli 5 kişiyi kurtarmak için bölgeye ekipler sevk edildi.

Jandarma ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin bölgeye ulaştığı ve kurtarma çalışmalarına başladığı bildirildi.

Bu arada, Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın'ın da kaza bölgesine gittiği öğrenildi.

Kurtarma çalışmalarını yapan ekiplerin, baraja düştüğü belirtilen helikopterdeki personeli kurtarmak için Marmaris'ten dalgıç talep ettiği ve dalgıçların bölgeye helikopterle gönderileceği kaydedildi.

Milas Kaymakamı; helikopterde bulunan 5 kişiden 3'ünün kurtulduğunu 2 kişye henüz ulaşılamadığını bildirildi. Jandarma ve orman ekipleri olay yerine ulaştı...

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Milas'ta düşen helikopterde bulunan 5 kişiden 3'ünün kurtarıldığını, 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları için de dalgıçların bölgeye gönderildiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*