Yangın tüpü doldururken patlama: 3 yaralı

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

İzmir'de itfaiye ekiplerinin yangın söndürme tüpü doldurma çalışması sırasında meydana gelen patlamada üç itfaiye eri yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın Toros Eğitim Merkezi'nde, itfaiye erlerinin yangın tüpü doldurma çalışması sırasında patlama meydana geldi. Patlamada yaralanan üç itfaiyeciden Muhittin Çakır ve Mümtaz Zaplı El ve Mikrocerrahi Hastanesi'nde Ali Özdemir ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayı haber alır almaz itfaiye erlerini ziyaret etmek için hastane giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaralıların durumu hakkında bilgi aldı. Olayın bir iş kazası olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Aldığımız bilgiye göre, birinin durumu diğer iki itfaiye erimize göre daha ağır. Olay her zaman yapılan rutin çalışma sırasında meydana gelmiş. Üzücü bir olay ailelerine ve itfaiyecilere geçmiş olsun." dedi.

İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır ise kazanın yangın tüpü dolumu sırasında Toros Eğitim Merkezi'nde meydana geldiğini söyledi. Patlamada yaralananların işlerinde oldukça tecrübeli olduğunu ve iki üç tüp doldurulduktan sonra patlama meydana geldiğini belirten Barandır, olayın büyük olasılıkla itici gazın etkisiyle meydana geldiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious