Yangın var!

Yangın var!.5797
  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinin Başağaç beldesinde Başağaç İlköğretim Okulu Sivil Savunma Kulübü'nün ile itfaiyenin ortaklaşa yaptığı yangın tatbikatı nefes kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başağaç itfaiye ekipleri tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından tatbikata geçildi. Tatbikatın ilk bölümünde okul içerisinde derste bulunan öğrenciler çalan alarmla birlikte koordineli bir şekilde her sınıf için belirtilen merdivenler kullanılarak dışarı çıktı.

Öğrenciler okul bahçesinde her hangi bir yangın anında güvenli olabilecekleri bir yerde toplandı. Tatbikatta temsili olarak okul içerisinde mahsur kalan öğrenciler itfaiye tarafından okul penceresinden merdivenle indirildi. 112 acil servis ekipleri tarafından öğrencilere müdahalede bulunuldu yapıldı.

Tatbikatın ikinci bölümünde ise yangın eğitimi verildi. Birkaç lastiğin yakılmasıyla oluşturulan küçük yangın itfaiye personeli, öğrenci ve öğretmenler tarafından köpük, su ve toz maddeleri kullanılarak söndürüldü.

Başağaç Belediye Başkanı Necati Kazanpınar, bu tip faaliyetlerin sürekli tekrarlanarak öğrencilerin felaketlere karşı bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious