Yangına karşı seferberlik

Yangına karşı seferberlik.14376
  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Kuşadası Belediye Başkanı, tarihinin en büyük yangınını yaşayan vatandaşları seferberliğe davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, orman yangınının ardından ilçe halkını göreve davet ederek, "Büyük bir yeşillenme projesine hazırlanırken tarihin en büyük yangınlarından biri ile karşılaştık. Şimdi üzerimize düşen görev daha da arttı." dedi.

Başkan Akdoğan, ilçede büyük zarar yol açan orman yangınını değerlendirdi. Akdoğan, belediye olarak hazırladıkları çevre projesi öncesi böyle bir yangının meydana gelmiş olmasını talihsizlik olarak nitelendirdi. Akdoğan, ilçenin tarihinin en büyük orman yangınlarından birisini yaşama talihsizliğine uğradığını söyledi. Akdoğan, İzmir’in Selçuk ilçesinde başlayan orman yangınının Kuşadası’na sıçrayarak orman ve tarım arazilerine büyük zarar verdiğini ifade etti.

Meydana gelen yangındaki zararları vatandaşların desteği ile kapatmaya hazır olduklarını belirten Akdoğan, "Kuşadası Belediyesi olarak hazırladığımız bu kampanyayı, Kuşadası’nın dev bir kampanyasına çevirmek ve doğanın aldıklarını yeniden kazanmak için var gücümüzle çalışmaya mecburuz. Tarih büyük felaketlerin, toplumlardaki dayanışma ve birlik ruhunu ateşlediği ve mucizelere çevirdiği örneklerle doludur. Kuşadası halkının da, yanan doğasını geri kazanmak için büyük ve asil bir ruh ile canla başla çalışacağına inancım sonsuzdur. Bu büyük felaket nedeniyle geçmiş olsun dileklerimi sunarken, hepinizi çevre seferberliği için hazırlıklı olmaya davet ediyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious