Yangında alev değil, duman korkuttu

Yangında alev değil, duman korkuttu.5797
  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak ilçesinde bir mağazanın deposunda çıkan yangın büyük paniğe sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çevrede önlem alan polis olay yerine kimseyi yaklaştırmazken deponun altında bulunduğu apartmanın birinci ve ikinci katında mahsur kalan vatandaşlar itfaiye merdiveniyle kurtarıldı.

Öğleden sonra İnönü Caddesi 112 numarada bulunan Tansaş mağazasının deposundan dumanlar çıktığını gören çalışanlar itfaiyeyi çağırdı.

Dumanların bir anda çoğalarak geniş bir alana yayılması sebebiyle vatandaşlar paniğe kapıldı. Kısa sürede olay yerine gelerek müdahale eden itfaiye ekipleri yangını söndürmeyi başardı ancak depodan yükselen yoğun duman durdurulamadı.

İtfaiye ekipleri, dumanın çıktığı depoyla anayolu birbirine bağlayan geçidi kapatarak vatandaşları bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. Deponun bulunduğu Yasa Apartmanı sakinleri ise uzun süre evlerinde mahsur kaldı.

Özellikle ilk katlarda kalan vatandaşlar, itfaiye merdiveniyle aşağıya indirildi. Birinci katta oturanlar ise köpekleri Beti'yi de yanlarına almayı ihmal etmedi. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangının çıkış sebebinin, araştırmanın ardından netlik kazanacağı bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious