Yangında hasar büyük, cankaybı yok

Yangında hasar büyük, cankaybı yok .5318
  • Giriş : 03.10.2007 / 14:52:00

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Fatih Gökşen, Su Ada'da çıkan yangın sonucu bazı restoranların baca ve mutfak kısmında fazla hasar oluştuğunu, can kaybının bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gökşen, mülkiyeti kulübe ait olan Su Ada'da incelemelerde bulunduktan sonra Kuruçeşme sahilinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alındığını ve tehlikeli bir durumun bulunmadığını bildirdi.

Gökşen, ''Üzüntü verici bir yangın. Bazı restoranların baca ve mutfak kısımlarında hasar fazla ama can kaybı yok. Sezon dolayısıyla kimsenin olmaması sevindirici. Sabotaj ihtimalini düşünmüyoruz'' dedi.

Restoranların içinde su yoğunluğu ve buna bağlı hasarın da oluştuğunu belirten Gökşen, itfaiye ekiplerinin çalışmasının sürdüğünü kaydetti.

Su Ada'daki tesislerin müdürü Ercan Alkan da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olay sırasında içeride müşteri olmadığını belirtti.

Adada 50 civarında yangın tüpü ve 3 yangın eğitimli personelin bulunduğunu ifade eden Alkan, şöyle konuştu:

''Yangın çıkar çıkmaz eğitimli arkadaşlarımız yangına müdahale etti, ancak zeminin ahşap olması, izolasyonun da kimyasal ve köpükten oluşması yangını kısa sürede büyüttü. Alevli şekilde büyümese de yoğun duman oluşturdu. Yangının büyümesi ihtimaline karşı adada her zaman hazır bulundurduğumuz 3 tekneyle çalışanları tahliye ettik.''

Alkan, yangın anında çalışanların çoğunun erken olması nedeniyle iş yerinde olmadığını belirterek, restoranların tümünün 700 kişilik kapasitesi bulunduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious