Yangının çıkış nedeni henüz belli değil

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Atatürk Havalimanı'ndaki yangından büyük zarar gören Havaş'ın Genel Müdürü Müjdat Yücel, yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini belirterek, "Can kaybı olmaması en büyük tesellimizdir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yücel, şöyle devam etti: "Bugün saat 15:27 sıralarında Atatürk Havalimanı C Terminali'nde yer alan kargo bölümündeki yangında Havaş Kargo binası büyük zarar görürken Havaş Genel Müdürlük binasının da bulunduğu Dış Hatlar terminalinde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Havaş Kargo'ya teslim edilen tüm paketlerin sigortalı olması sebebiyle tüm hasarlar tazmin edilecektir. Bu üzücü olayda can kaybı ve ağır yaralı olmaması en büyük tesellimizdir. Yangının çıkış nedeni ve meydana gelen maddi hasar gerek Havaş gerekse adli merciler tarafından titizlikle araştırılmaktadır. Elde edilen bilgiler en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır. Yangından etkilenen tüm kişi ve kurumlara geçmiş olsun dileklerinde bulunuruz."

Öte yandan, Havaş Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Çeşitli medya organlarında yer alan ve Atatürk Havalimanı C Terminali'nde meydana gelen yangının Havaş Kargo binasında başladığına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yangının çıkış sebebi, meydan otoritelerince araştırılmakta olup, mevcut altyapı olanakları da kullanılmak suretiyle (kamera sistemleri) tüm kayıtlar tetkik edilmektedir. Resmi açıklama, gerekli araştırma ve incelemelerin tamamlanmasını takiben ilgili makamlar tarafından basın ve kamuoyuna yapılacaktır. Havaş, olay üzerine bir kriz masası oluşturmuştur." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious