Yangınlar devam ediyor

Yangınlar devam ediyor.14376
  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi Ömeraltı Köyü'nde elektrik direğinin devrilmesi sonucu çıktığı belirlenen orman yangını devam ediyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre Mustafakemalpaşa'da çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle Orhaneli'ye bağlı Çivili ve Gümüşpınar köylerindeki ormanlık alana ulaştı. Yangının 40 hektarlık alana zarar verdiği öğrenilirken saat 19:00 sularında başlayan yağmurun yangının büyümesini engellediği belirtildi. Yangına 50 itfaiye aracı, 20 iş makinası ve köylüler müdahale etti. Yağan yağmurun da etkisiyle Orhaneli'ndeki yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Yangın, yağan yağmurun da etkisiyle güçlükle kontrol altına alındı. Orman Bölge Müdürü Ali Girgin, iki saatte 40 hektarlık alanın yandığını belirterek, "Rüzgarın dinmesi için dua ediyoruz" dedi. Orman Bölge Müdürü Ali Girgin, 2000 yılında yaşanan büyük orman yangını felaketinin bir benzerinin yaşandığını belirterek, "Çok şiddetli rüzgar var. Balıkesir, Bandırma ve çevre ilçelerden yardım istedik. Bursa'daki ekiplerimizin tamamına yakınını bölgeye gönderdik. İl Özel İdare Müdürlüğü'nden 3 dozer istedik. Helikopter de hava kararıncaya kadar çalışma yaptı." şeklinde konuştu. Girgin, helikopterin sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden çalışmaya başlayacağını belirtti.

Yangın, Mustafakemalaşa'da hala devam ederken söndürme çalışmaları sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious