Yanlış duymadınız: Kamer Genç, AKP'ye teşekkür etti

Yanlış duymadınız: Kamer Genç, AKP'ye teşekkür etti.8729
  • Giriş : 08.05.2008 / 10:18:00

Tunceli bağımsız milletvekili Kamer Genç ve CHP'li vekiller ilk kez hükümete teşekkür etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üniversitesi olmayan 9 ile üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Ardahan, Bartın, Bayburt, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Şırnak, Tunceli ve Yalova'ya devlet üniversitesi, İstanbul'a ise iki yeni vakıf üniversitesi kurulmasını öngören tasarı, komisyondan oybirliği ile geçti. Sürekli hükümeti eleştiren Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in yanı sıra seçim bölgesine üniversite kurulan CHP'liler de toplantıda hükümete teşekkür etti.

Toplantıda ilk sözü alan Kamer Genç, Tunceli'nin öteden beri üniversite istediğini söyledi. Üniversitede öğrenci sayısı fazla olan bölümler açılmasını talep eden Genç, Milli Savunma Bakanlığı'na devredilen ildeki öğrenci yurdunu da geri istedi. Eğitim konularında hükümeti en fazla eleştiren CHP'liler arasında yer alan Yalova Milletvekili Muharrem İnce de, Yalova'ya üniversite kurduğu için AK Parti iktidarına şükranlarını iletti. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Üniversitesi için 'geç kalmış bir durum' nitelendirmesinde bulunurken, okullarda yakacak olarak tezek kullanılmasından şikâyet etti. Bunun üzerine AK Partili Ömer Faruk Öz, "Burada üniversite kuruluyor, bayram yapılması lazım. Allah iyiliğini versin, tezeği niye karıştırıyorsun?'' diye çıkıştı. CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, "Bartın Üniversitesi'ne katkısı bulunan herkese şahsım ve Bartınlılar adına teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious