Yanlış iğne hayatını kararttı

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Ardahan'ın Göle ilçesinde bebekken yanlış iğne yapılan Filiz Gültekin (21) zor şartlar altında hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Göle'nin Salimbey mahallesinde gecekonduda hayatını sürdüren Filiz Gültekin, bebekken aşırı şekilde ağlaması üzerine annesi tarafından doktora götürülmesiyle birlikte zor bir yaşama adım attı. Yanlış iğne vurulması ile belden aşağısı felç olan Filiz'in beyin fonksiyonları da zayıfladı. Doktorların fizik tedavi ile tekrar yürüyebileceğini söyledikleri Filiz, maddi imkansızlıklardan dolayı tedavi ettirilemedi.

Bebekliğinden bu yana elleri üzerine emekleyerek yürümeye çalışan sekiz kardeşten biri olan Filiz, beş yıl önce de annesini kaybetti. Şu anda babası ve abisi ile birlikte kalıyor. Babalarının emekli maaşı ile geçimlerini sürdürmeye çalışan aileye kaymakamlık ve komşuları yardım ediyor.

Annesi ölünce Filiz'e bakması için iki defa evlilik yapan baba Cemil Gültekin'i eşlerinin terk edip gitmesi üzerine ailenin bakımı tekrar baba Cemil Gültekin'e kaldı. Kurban Bayramı'nda da Kimse Yok Mu Derneği ve Ardahan Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ARSİAD) dağıttığı et yardımlarından alan Gültekin ailesi, sevinçlerini yardım eli uzatan herkese dua ederek dile getiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious