Yanlış vites hayatlarına mal oluyordu

Yanlış vites hayatlarına mal oluyordu.9954
  • Giriş : 05.05.2008 / 19:55:00
  • Güncelleme : 05.05.2008 / 19:20:53

İki arkadaş çay içmek için arabalarıyla Sarayburnu'na gitti. Vitesi şaşıran sürücünün kullandığı araç denize uçtu. Güçlükle aracın bagaj kısmına kadar ilerleyen iki arkadaşı, bidon ve halat atan vatandaşlar kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarayburnu'da vitesi şaşıran sürücünün kullandığı araç denize uçtu. Yavaş yavaş suya gömülen otomobilin yüzeyde kalan bagajına sığınan iki arkadaş, korku içinde kurtarılmayı bekledi. Yaklaşık bir saat ecel terleri döken gençler, vatandaşların attığı bidon ve halat sayesinde kurtarılırken, yaşanan olay bir vatandaş tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, sabahın erken saatlerinde otomobille Sarayburnu sahile gelen iki genç, kendilerini bir anda denizin ortasında buldu. Otomobili kullanan gencin vitesleri karıştırması sonucu kayan araç denize düştü. Büyük panik yaşayan gençler, dik şekilde suya düşen araçtan kurtulmak için arka bölüme ilerlemeye çalıştı. Güçlükle, yavaş yavaş suya gömülen otomobilin bagajına ulaşan gençler, bağırarak çevreden yardım istedi. Gençlerin sesini duyan vatandaşlar kısa sürede kıyıya gelerek yardım etmeye çalıştı. Yaklaşık bir saat boyunca ecel terleri döken gençleri kurtarma girişimleri art arda geldi. Vatandaşlar, çevreden buldukları bidon ve halatları gençlere fırlattı. Bidona tutunarak su yüzeyinde kalmayı başaran gençler, kendilerine geldikten sonra kıyıya doğru yanaştı. Fırlatılan can yeleklerini de giyinen gençler, vatandaşlar tarafından atılan halatlarla yukarıya çekildi. Yaşanan olay, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.

İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious