Yanlışlıkla askeri öldürmüşler

Yanlışlıkla askeri öldürmüşler.11454
  • Giriş : 01.12.2008 / 22:14:00

Afganistan'da görev yapan İspanyol askerlerinin yanlışlıkla bir Afgan askerini öldürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya Savunma Bakanlığı kaynaklarından, basına verilen bilgilere göre, Afganistan'ın güneyindeki Herat kentinde görev yapan uluslararası barış gücüne bağlı İspanyol askerleri, bu sabah Afganistan askeri konvoyunu korudukları sırada, dışarıdan konvoya katılmaya çalışan Afgan ordusuna ait bir araca, saldırı yapacağı şüphesiyle ateş açtı.

Olayda Afganistan askerlerinden birinin öldüğü ikisinin yaralandığı belirtildi. İspanyol Savunma Bakanlığı kaynakları, durması için yapılan uyarılar sonrasında Afgan ordusuna ait aracın "tedbirsizce ve aceleci bir şekilde konvoyun yanına geldiğini" söyleyip, İspanyol askerlerinin kurallar gereği ateş açtığını savundu.

Verilen bilgilerde, olayda yaralanan 2 Afgan askerinin İspanyol ordusuna ait helikopterle hastaneye kaldırıldığı ve hayati tehlikeleri bulunmadığı kaydedildi.

Afganistan'da geçen ay başında meydana gelen bir olayda, Afgan ordusuna eşlik eden İspanyol askeri zırhlı aracına, konvoy dışından gelen bomba yüklü bir araçla yapılan saldırıda 2 İspanyol askeri ölmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*