Yanmaz: 'Amblem değişikliği yok'

  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Nevzat Yanmaz, gündemlerinde isim ve amblem konusunun olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yanmaz, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı basın-yayın organlarında "BBP Mart ayındaki olağanüstü kongresinde ismini ve amblemini değiştirecek" şeklindeki haberlerin yer aldığına işaret etti.

Partilerine 28 Ocak 2007 Pazar günü katılımlar olduğuna işaret eden Yanmaz, "Bu katılım, milliyetçi, muhafazakar, demokratik kadroların buluşmasıdır." dedi. Yanmaz, katılımları milletten beslenen kadroların muktedir iktidarı gerçekleştirmek için birinci hamlesi olduğuna dikkat çekerek, "Elbette partimiz güçlendikçe kurultaylarla vizyonunu genişletecek ve BBP'ye akışı rahatlatacağız, fakat isim-amblem diye bir tartışma partimizin gündeminde yoktur. Şu anda partimize katılacak değerli arkadaşlarımızla birlikte hepimizin gündeminde, Büyük Birliği oluşturmak ve Büyük Birliği iktidara taşımak vardır." diye konuştu.

Bazı kişilerin isteklerini ifade ettiklerini kaydeden Yanmaz, açıklamasına şöyle devam etti: "İsimler-amblemler tabu değildir. Ama partimizin isim ya da amblem değiştirme gibi bir gündemi yoktur. BBP demokratik, katılımcı bir kadro hareketidir. Her fikir, her görüş, her düşünce ve teklif itibarlıdır ve değerlendirilir. Ancak bugün gündemimizde bunlar yoktur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious