Yapılacak harekatın ismi Güneş mi

Yapılacak harekatın ismi Güneş mi.12457
  • Giriş : 21.02.2008 / 23:07:00

Kuzey Irak'a yapılacak kara harekatına, Şırnak'ta 13 arkadaşıyla şehit düşen Piyade Onbaşı Kasım Aksoy'un 3 yaşındaki kızı Güneş'in adı verileceği ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın, önceki gün yaptığı 'Kara Harekatı' olabilir açıklamasının ardından, operasyonun adının 'Güneş' şeklinde açıklanması aileyi duygulandırdı.

Cihan Haber Ajansı'nın haberine göre Kuzey Irak'taki bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik düzenleneceği ileri sürülen kara operasyonuna 'Güneş' adının verilecek olması en çok şehit Aksoy'un eşi Fatma Yağmurlu'yu sevindirdi. Yağmurlu, duygularını, "Kocamın ve diğer şehitlerin kanı yerde kalmasın" şeklinde dile getirdi.

8 Ekim 2007'de Gabar'da şehit olan onbaşı Kasım Aksoy'un kızı Güneş'in, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın, "Kara operasyonu masada" şeklindeki sözleriyle gündeme gelen kara operasyonunun sembolü olacağı ileri sürüldü. Babasının cenaze töreninde yalın ayaklı ve yırtık çoraplarıyla dikkat çeken Güneş'in adının operasyona verilecek olması, şehidin ailesinin acısını biraz da olsa hafifletti.

Şehit eşinin acısını içinden atamadığını ifade eden Fatma Yağmurlu, operasyonun adına kızının adını verilmesinin kendileri için onur verici olduğunu söyledi.

Gözyaşları dinmeyen Yağmurlu, kızları Güneş ve Zeliha ile birlikte eşinin mezarı başına giderek dua okudu. Şehit Kasım Aksoy'un ağabeyi Ömer Aksoy, operasyonun adına yeğeninin verilmesini kendilerini gururlandırdığını vurgulayarak, "Allah devletimizden razı olsun. Bizleri de bu şekilde onure etmişler. Kardeşim şehit olduktan sonra devletin şefkatli elleri sürekli üzerimizde oldu. Yetkililer sürekli arayıp sorarak bizlere de sahip çıktılar. Bu operasyona Güneş adının verilmesi bizi son derece memnun etmiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious