Yapmadıklarımla gündeme geliyorum

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, geçmişte bürokraside yaptıklarıyla hep kamuoyunun gündemine geldiğini, ancak son günlerde yapmadıkları ile gündeme geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir basın mensubunun, “Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok'un Gümrük Müsteşar Vekili Mehmet Şahin hakkındaki yolsuzluk dosyasını sizden istediği ve olayla ilgili soruşturma başlattığı söyleniyor doğru mu” şeklindeki sorusu üzerine Tüzmen, kendilerine gelen bir yazı olmadığını belirtti.

“Tahmin ediyorum ilk önce basın alıyor, ondan sonra biz öğreniyoruz” diyen Tüzmen, geçmişte de buna benzer hadiseler yaşandığını, konuyu araştırdıklarını fakat ellerine gelen bir yazı olmadığını vurguladı.

Konuyla ilgili yazı geldikten sonra kurumlar arası yazışma kaidesini dikkate alarak, gerekli açıklama yaptıklarını, yapacaklarını belirten Tüzmen, şöyle konuştu:

“Bizim açıklamalarımız, herhangi bir şekilde önce sizin (basının) elinize geçip, ondan sona karşı tarafa gitmiyor. Biz buna dikkat etmeye çalışıyoruz, ayrıca tabii ki Yargıtay ya da diğer yargı organlarından herhangi bir şekilde konularla ilgili bir açıklama istenirse, bir bilgi istenirse, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde vereceğiz yani bizim hiç bir şeyden korkumuz yok, veremeyeceğimiz hesabımız da yok.

Ben şuna üzülüyorum; bu güzel günün Gençlik Kurultayının böyle bir gündemle başlaması hoş değil, Buranın bürokraside ve siyasette başkanlığını yaptım. Gençlere örnek olmaya çalıştım. Aradaki fark şu, bürokraside yaptıklarımla hep kamuoyunun gündemine geldim, siyasete geçtikten sonra ilk başta yine yaptıklarımla gündeme geldim, son günlerde ise yaptıklarım bir tarafa bırakılıyor, yapmadıklarımla gündeme geliyorum.”

Bakan Tüzmen, yapmadıklarıyla ilgili kendisini gündeme taşıyanların zaman içinde ne hale geldiğinin hep beraber görüleceğini kaydetti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious