Yaprak Dökümü çok ağlatacak

Yaprak Dökümü çok ağlatacak.18066
  • Giriş : 02.09.2008 / 12:48:00

Kanal D’nin sevilen dizisi Yaprak Dökümü’nde ne olacağı diziseverlerin merakını cezbediyor. Ancak oyuncular ser verip sır vermiyorlar bu konuda. Başak Sayan, yaptığı açıklamada bu sezon izleyenleri bol bol ağlatacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kanaltürk'te Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in sundukları 'Orada Neler Oluyor?' programına konuk olan Başak Sayan, Yaprak Dökümü'nün yeni sezonda sürprizlerle dolu olduğunu söyledi ancak detaylı bilgi vermekten kaçındı.

Televizyongazetesi'nin daha önceki haberinde, 'Herkes şoke olacak' diyerek konuyu gündeme getiren Sayan, Habertürk'te Saba Tümer'e izleyenlerin çok şaşıracaklarını ifade etmişti.

Sayan, bu sabah da benzer bir açıklama yaparak "Olayların gidişatı, izleyenleri ekran başına kitleyecek şeyler. Hakikaten insanlar şoke olacak. Söylemem doğru değil, etik değil. Olaylar hakikaten insanları çok şaşırtacak. Öyle bir sürpriz olacak ki çok şaşıracaksınız" diye konuştu.

Senaryoyu bir gün önce alıyoruz

Oyuncuların dizinin akıbetiyle ilgili bilgi vermemeleri konusunda özel bir uyarı almadıklarını da ifade eden Sayan, "Bizi tembihlemelerine gerek bile yok. Bunun bilincinde bir iş yapıyorsunuz İnsanlar ne olacağını bilirse izlemezler. O büyüyü bozuyorsunuz" dedi.

Bir haftada 90 dakikalık bir iş yaptıklarını ve set ekibinin 17 saat bazen daha fazla çalıştıklarına vurgu yapan Başak Sayan, senaryo ekibinin de aynı yoğunlukta olduğunu belirtti.

Senaryonun çekimler başlamadan bir gün önce ellerine geçtiğini ifade eden Başak Sayan, bu yıl bol bol ağlama sahnelerinin olacağının da altını çizdi.

Geçen sezon Necla karakteri ile Ceyda karakterinin intihara teşebbüs olayı nedeniyle yakınlaştığı ve Ceyda'nın Necla'dan Tokat yediği sahnede çok sarsıldığını ve gerçekten ağladığını anlatan Başak Sayan, zaman zaman oyuncuların sette herhangi bir teknik müdahaleye gerek kalmadan kendilerinin ağladığını, hatta çekimleri izleyen set ekibinin de zaman zaman ağladığını belirtti.

12 saat önce doğan bebeği getirdiler

geçen yıl Ceyda'nın hastanede doğum yaptığı sahnelerde kucağındaki bebeğin 12 saat önce doğmuş bir bebek olduğunu anlatan Başak Sayan, bebeğin sürekli ağlaması nedeniyle zor anlar yaşadıklarını söyledi.

Dizinin Reşat Nuri Güntekin'in romanı olan Yaprak Dökümü ile tamamen paralel gitmediğini ve zaman zaman farklı karakterlerin ya da olayların da oluştuğunu belirten Sayan, Ceyda karakterinin de kitapta olmadığını belirtti.

Bazı sahnelerde hayat çok kısa, kimin nerde kalacağı belli değil, bu kadar çok kariyer için koştururken nerde hata yapıyorum diye düşünüyorsun.

Anneme bile söylemem

Ankara'da yaşayan annesinin İstanbul'a geldiğinde senaryolarını okuduğunu anlatan Başak Sayan, telefonda ne olacağını soran annesine bile dizinin akıbeti hakkında bilgi vermediğini zaten kendilerinin de en fazla 4-5 bölüm önden gittikleri için o kadarını bildiklerini belirtti.

Sette çok eğleniyoruz

Sayan, set ortamının da çok eğlenceli olduğunu anlatarak "Ekip çok kaynaştı. Halil abi mükemmel bir insan. Çok eğlenceli ve doğal bir set" diye konuştu.

Bir oyuncunun ilk öğrenmesi gereken şeyin beklemek olduğunu vurgulayan Başak Sayan, zaman zaman bazı sahneler nedeniyle uzun süre beklediklerini de anlatarak "Yönetmenin ışıkla takıntısı vardır. Bir keresinde 12 saat ışık beklediğim oldu" dedi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*