'Yaprak Dökümü' eleştirilerine yanıt verdi

'Yaprak Dökümü' eleştirilerine yanıt verdi.18066
  • Giriş : 08.10.2008 / 10:53:00

Yaprak Dökümü dizisinde 'Ali Rıza Bey' karakterini oynayan usta oyuncu Halil Ergün, yeni sezona yeni bir heyecanla başladıklarını anlattı ve diziyi uzatmak için romana hikayeler eklendiği eleştirilerine sert yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaprak Dökümü dizisinin oyuncuları Halil Ergün ve Deniz Çakır, CNNTURK'te Meral Okay ve Beyazıt Öztürk'ün sundukları 'Nası Yani?' programının konuğu oldular.

Televizyon gazetesi'nin haberine göre, reyting rekorları kıran ve 3. sezonuna giren dizinin, yaz tatilinden sonra yeniden setine gittiklerindeki heyecanlarını anlatan Halil Ergün, "Biz bu yıl diziye başladığımızda, yönetmen de dahil, sanki hiç bu diziyi çekmemişiz duygusuyla başladık. Yeni bir heyecanla başladık. Bu çok önemli bir buluşma. Yazarı, prodüktörü dahil buna. Yönetmeni, oyuncularıyla birbirini tetikleyen bir buluşma oldu. Bu buluşma seyirciye ulaştı. Seyircinin bize verdiği tepkiler birbirini tetikledi" diye konuştu.

Yaprak Dökümü'nün de Asmalı Konak, İkinci Bahar dizileri gibi bir 'fenomen' haline geldiğini söyleyen Halil Ergün, "Bugün yine baktım listeye 50 share yapmış. Şaşırtıcı. Biz bir yıl diye başladık ve şimdi 3. senemiz" dedi.

Halil Ergün, Reşat Nuri Güntekin'in romanından günümüze uyarlanan diziyle ilgili yapılan eleştirilerde, romanda olmayan olayların eklendiği ve gereksiz uzatıldığı sözlerine şöyle yanıt verdi:

"Bizim yazarlar çok zekiler. Meseleleri kavrama ve organize etmede ya da örgütlemede. Romanda hepsi var bunların. Bazen şey diyorlar; Türkiye'de herkes herşeyi çok biliyor ya, "Reşat Nuri kalksa mezarından şaşırır valla o da, bitmedi diye"! Koca koca, aklı başında insanlar!"

Sette sinirlenince göbek atıyormuş!

Meslek hayatına 70'lere varan film, onlarca dizi sığdıran usta oyuncu Halil Ergün, yaptığı işin ciddiyetine yeni yeni vardığını söyleyerek , "Ben son 5-10 yıldır yaptığım işin tadına, ciddiyetine vardığımı görüyorum. Bir planın ne kadar önemli olduğunu, çok değerli olduğunu ve herkes için çok önemli olduğunu farkettim ve hala bir kamera, yönetmen, oyuncular, senaryo varsa ben o planda çok heyecanlanıyorum" diye konuştu.

Sette zaman zaman sinirlendiği anlarda işi espriye vurduğunu anlatan Halil Ergün, "Bazen gayrıciddilik olduğunda, kızdığım zaman şarkı söylüyorum, göbek atıyorum" dedi.

H2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*