Yaptığınız yardımları unutmayacağım

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Türk Okulları ile Kimse Yok Mu Derneği'ni kabul eden Yogyakarta Sultanı Buwono: Yaptığınız yardımları unutmayacağım, her zaman destekçiniz olacağım.” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Endonezya'nın Yogyakarta kentinde geçen cumartesi meydana gelen deprem sonrası etkin yardım çalışmaları yürüten ülkedeki Türk Okulları ile Kimse Yok Mu Derneği yetkilileri Yogyakarta Sultanı Sri Sultan 10. Hamengku Buwono tarafından kabul edildi.

Türk eğitimcilerle Kimse Yok Mu Derneği'ni sarayında kabul eden Sultan Buwono, hızlı ve etki yardımlardan dolayı Türklere teşekkürlerini sundu.
Görüşme sırasında sık sık Türkiye ve Türk okullarına övgüler yapan Sultan 10. Hamengku Buwono, zor günlerde ilk koşan olarak Türklerin ülke tarihine girdiklerini vurguladı. Buwono, "Bu zor günümüzde yanımızda olan sizlere minnet borçluyuz. Biz sizleri bu çalışmalarınızdan dolayı kendi şehrimizden insanlar olarak görmekteyiz. Her ülke buna benzer musibetlere mazur kalabilir bu zamanda yardımcı olan ülkeler veya sivil toplum kuruluşları her zaman hatırda kalarak sevgi ve saygıyla yad edilir." Dedi.

Yokyakarta halkının gösterdikleri çabadan ötürü Türk Okulları ile Kimse Yok Mu Derneği'ni unutmayacağını ifade eden Sultan, "Şuna emin olabilirsiniz ki Yokyakarta halkı Türk Okulları'nın ve Kimse Yok Mu Derneği'nin yaptıklarını yardım dolayısı ile Türk halkını her zaman sevgi ve saygı ile yad edecek. Yogyakarta Sultanı olarak ben sizlere bu yaptıklarınızda dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman destekçiniz olacağımı belirtmek isterim." Diye konuştu.

Bu arada deprem sonrası ulaşılamayan kırsala da yardımlar ulaşırken, ülkedeki resmi ölü sayısı 6 bini geçti. Sosyal İşler Bakanlığından yapılan açıklamada, Cava Adası'ndaki depremde ölenlerin sayısının son belirlemelere göre 6 bini aştığı bildirildi. Binlerce binanın yıkıldığı, tahminlere göre 20 bin kişinin yaralandığı 6,3 büyüklüğündeki depremde, evsiz kalanların sayısının da 647 bin olduğu aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious