Yaptıkları halk tarafından hatırlanacaktır

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Bülent Ecevit Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş en büyük şahsiyetlerden birisidir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakan Gül, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, "Hepimizin ve milletimizin başı sağolsun. Maalesef insan hayatı böyledir. Bütün canlıların böyle bir neticesi vardır. Önemli olan halka yapılan hizmetlerdir, halkın sevgisidir" diye konuştu.

Gül, Bülent Ecevit Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş en büyük şahsiyetlerden birisi olduğuna işaret ederek, "Kendisine rahmet diliyoruz. Muhakkak yaptıkları her zaman Türk halkı tarafından hatırlanacaktır. Bir taraftan acılar olurken, bir taraftan da yapılması gereken şeyler vardır. Hükümetimiz gerekli her türlü düzenlemeyi yapacaktır. Türk halkının Türk milletinin kendisine duyduğu saygıyı da gösterecektir." dedi.

Bütün Türk milletine başsağlığı dileyen Gül, cenaze töreniyle ilgili çalışmaların yapıldığını ve her şeyin duyrulacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu da, Ecevit'in Türk siyasi hayatında nezaketi ve siyasi etiğe verdiği önemle dikkat çektiğini söyledi. Başesgioğlu, Ecevit'in Çalışma Bakanlığı yaptığı dönemde Türk çalışma hayatıyla ilgili önemli çalışmalar yaptığını ifade etti.

Türk-İş Başkanı Salih Kılıç da, Ecevit'in Türkiye'de sendikal hareket gelişmesi için yaptığı çalışmalardan övgüyle söz etti.

Ecevit'in Oran'daki evini ayrıca, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, eski Bakanlardan Sümer Oral, Nami Çağan, Şükrü Sina Gürel'in yanı sıra Mehmet Ali Bayar, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ziyaret etti.

Ecevit'in evinin önünde bekleyen gazetecilere Çankaya Belediyesi tarafından simit ve salep ikram edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious