Yaralanan dağcılar helikopterle kurtarıldı

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

Hasandağı'na tırmanış sırasında yaralanan 2 dağcı, Ankara'dan çağrılan Özel Kuvvetler'e ait helikopterle bulundukları yerden alınarak, Aksaray Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aksaray Valisi Sebati Buyuran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gazi Üniversitesinde öğrenim gören ve Aksaray'a gelerek Hasandağı'na özel tırmanış yapan 4 dağcının, zirveye yakın bir noktada kaza geçirip mahsur kaldıklarını, öğle saatlerinde cep telefonuyla jandarmadan yardım istediklerini söyledi.

Öğrencilerin kurtarılması için Ankara ile temasa geçtiklerini ve bir kaç saat içinde Ankara'dan Özel Kuvvetler Birimi'ne ait bir helikopterin Aksaray'a geldiğini ifade eden Buyuran, şunları kaydetti:
“Öğrenciler, helikopter ekibi tarafından dağın zirvesine yakın noktadan alınarak, Aksaray merkeze indirildi. 2 öğrencinin yüksekten düşme şeklinde değil, karla kaplı bölümde kayma sonucu kaza geçirip yaralandıklarını öğrendik. Kolu kırılan bir öğrenci ile doku zedelenmesi olan bir öğrencinin Aksaray Devlet Hastanesinde tedavisi sürüyor. Her 2 öğrencimizin de durumu iyi. Gerekli müdahaleleri yapılıyor. Diğer 2 dağcıda zaten bir sağlık sorunu yoktu.”

Hastane yetkilileri, kolu kırılan dağcının adının Elif Doğan, kaşı ve vücudunun bazı yerlerinde doku zedelenmesi oluşan öğrencinin isminin ise Ramazan Sarı olduğunu, her 2 yaralanın da durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious