Yaralandığı yerde 2 ay sonra şehit düştü

Yaralandığı yerde 2 ay sonra şehit düştü .16536
  • Giriş : 08.10.2007 / 14:20:00

Şehit komando Mehmet Uyar'ın 2 ay önce Gabar Dağı'nda mayına basıp yaralandığı ortaya çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta iki hain saldırıda 14 askerimizin, Lice'de de teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu 1 astsubayın şehit olması tüm ülkeyi bayram öncesi acıya boğdu.

ŞIRNAK Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin pusuya düşürüp şehit ettiği 13 askerden Piyade Çavuş 22 yaşındaki Mehmet Uyar'ın, 2 ay önce de yola döşenen mayının patlaması sonucu hafif yaralandığı ortaya çıktı. Terhisine 3 ay kala şehit olan Uyar'ın Şanlıurfa'daki baba ocağından Kürtçe ağıtlar yükseldi.

Piyade Çavuş Mehmet Uyar'ın şehit haberi dün akşam saatlerinde askeri yetkililer tarafından Onikiler Mahallesi'nde oturan ailesine bildirildi. Şehit haberiyle sarsılan Uyar ailesi gözyaşlarına boğulurken, yakınları evlerine akın etti. Taziyeleri kabul eden 5 çocuk babası 67 yaşındaki Mustafa Uyar, şehit oğlunun Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü 2'inci sınıfta öğrenim görürken askere gittiğini belirterek, "Devletimiz sağ olsun, vatanımız sağ olsun" dedi. Anne 64 yaşındaki İslim Uyar ise göğsüne vurarak, Kürtçe ağıtlar yakıp gözyaşı döktü.

2 AY ÖNCE DE YARALANMIŞTI

Kayseri'de acemi eğitimini tamamladıktan sonra Bolu Komando Tugayı'nda vatani görevini yaparken operasyon için Şırnak'a gönderilen Piyade Çavuş Mehmet Uyar'ın yaklaşık 2 ay önce de Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayına basıp yaralandığı belirtildi. Bu olayda bir arkadaşı da şehit olan Uyar'ın teyzesinin oğlu 30 yaşındaki Müslüm Dağ, şunları söyledi:

"Şırnak'ta yola döşenen mayının patlaması sonucu 2 ay önce yüzünden yaralandı, izine geldi. 12 günlük tedavisi bittikten sonra tekrar birliğine döndü. Kaderinde varmış şehit olmak. Vatanı için yaralandığı yerde bu kez şehit oldu. Bir Mehmet değil binlerce Mehmet feda olsun Türkiye'mize. Vatanımız bölünmesin, yeter ki o şerefsiz insanlar, rahat gezmesinler."

Şehit Uyar'ın cenazesinin Harrankapı Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious