Yaralı kazazedenin yardımına yoldan geçen hemşire koştu

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Fatih'te, yol üzerinden karşıdan karışıya geçmeye çalışan bir kişi, seyir halindeki otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şahsın yaralandığı kısma tampon uygulayan hemşire, yaralının kan kaybını önleme çalıştı.
Olay saat 22:00 sıralarında Fatih Unkapanı Köprüsü çıkışında meydana geldi. Yol üzerinden karşıdan karışıya geçmeye çalışan 40 yaşlarında bir adam seyir halindeki 34 POC 62 plakalı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Çarpmanın etkisiyle otomobilin altına giren şahıs vatandaşlarca çıkarılarak yol kenarına alındı. Bu sırada otomobiliyle evine gitmekte olan özel bir hastanede görevli hemşire Meral As, yaralının yardımına koştu. As, uzun süre yaralının kan kaybını önlemeye çalıştı. Yaralıya ilk müdahaleyi yapan hemşire ambulans gelene kadar da şahsın başından ayrılmadı. Yaralı kazazede, daha sonra olay yerine gelen ambulansla Smatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada şahsa çarparak yaralanmasına sebep olan otomobilin sürücüsü ile yanında bulunan zihinsel özürlü bir kişi, gözyaşlarına boğludu. Şahısları polis ve vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı.

Üzerinden kimlik çıkmayan yaralının hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious