Yaralılar Türkiye'ye getirilecek

Yaralılar Türkiye'ye getirilecek.11306
  • Giriş : 09.07.2009 / 23:29:00

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ta 52 kişinin öldüğü ve yaklaşık 70 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıları kınayarak, yaralıların bir kısmının Türkiye'ye getirileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak'ta Türkmen nüfusun yoğun olduğu bölgelerde son 2 gündür gerçekleşen bombalı saldırılarda 52 kişinin ölmesi ve 70'ten fazla yaralının olması Ankara'da kaygıyla karşılandı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Musul'a bağlı Karakoyun ile Bavice beldelerinde 8 Temmuz ve Telafer ilçesinde 9 Temmuz'da düzenlenen bombalı saldırılarda toplam 52 kişinin hayatını kaybettiği, 70'ten fazla kişinin ise yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Irak'ın kritik bir süreçten geçmekte olduğu bir dönemde meydana gelen ve masum Irak vatandaşlarını hedef alan bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, tüm Irak halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

Saldırıda yaralananlardan bir kısmının ambulans uçakla Türkiye'ye getirilerek tedavi edileceği belirtilen açıklama şu ifadelere de yer verdi:

"Irak'ın tam egemenliğine kavuştuğu bir aşamada Irak halkının geleceklerini birlikte barış içerisinde inşa etme çabalarını sabote etmeyi hedefleyen saldırılarda yaşanan artış endişeyle izlenmektedir. Irak'ın en zor günlerinde her zaman destek elini uzatan Türkiye, önümüzdeki dönemde de Irak'taki siyasi uzlaşma çabalarının başarıya ulaşması ve Iraklıların kalıcı barış ve istikrara kavuşması için tüm imkânlarını seferber etmeye devam edecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*