Yarasa görmeye gelmişler!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Ani'yi gezmeye gelen turistler, harabelerden çok gördükleri yarasa ile ilgilendiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Harabeler yerine uzun süre yarasa ile ilgilenen turistler bol bol fotoğraf çekti.
Kars'ta bulunan ve tarihi milattan önce 5 binli yıllara dayanan Ani Harabeleri yaz mevsimi boyunca yerli ve yabancı turist akınına uğramaya devam ediyor. Her gün yüzlerce turistin gezdiği tarihi ören yerinde bulunan ve zamana direnen harabeler ise görenleri büyülüyor.

Dünyada eşi olmayan bu antik kenti gezmeye gelen turistler bu kez farklı bir şekilde ağırlandı. Harabelerin giriş kapısından içeriye doğru yönelenler bir anda duvardaki yarasayla karşılaştı. İlk önce yaklaşmaktan çekinen turistler daha sonra fotoğraf çekmeye başladı. AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey'in de içinde bulunduğu grup uzun bir süre yarasa ile ilgilendi.

Gündüz vakti gördükleri yarasadan dolayı şaşkınlıklarını gizleyemeyen gezginler yarasanın başından bir türlü ayrılamadı. Yarasanın başından bir türlü ayrılamayan ve sürekli fotoğraf çeken milletvekili Beyribey, sadece filmlerde görülen yarasanın gündüz vakti Ani'de görülmesinin şaşkınlık verici olduğunu ifade ederek, "Burası antik bir kent ve ıssız bir yer. Yarasaların yaşayabileceği alanlardan bir tanesi. Şuan galiba gecenin karanlığını bekliyor." dedi.

Hareketsiz kalan yarasa bir süre sonra gezmeye başlayınca yere düştü. Bir turist tarafından çubukla kaldırılarak tekrar duvara konulan yarasa turistlerin şaşkın bakışları altında duvarda gezmeye devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious