Yarbay'dan Erdoğan'a suikast planı

Yarbay'dan Erdoğan'a suikast planı.16781
  • Giriş : 17.01.2009 / 19:40:00
  • Güncelleme : 17.01.2009 / 18:59:24

Gözaltına alınan ve evinden çok sayıda silah çıkan Dönmez'in ajandasından Başbakan'a suikast planı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturmasının firari sanığıyken Ankara Merkez Komutanlığı'na teslim olan ve önceki akşam İstanbul Merkez komutanlığına sevk edilen Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'nda görevli Yarbay Mustafa Dönmez'in bilgisayarından ve evinden çıkan krokiler şaşırtmaya devam ediyor.

KROKİ VE PLAN DÖNMEZ'İN ÖZEL AJANDASINDA

Adapazarı Sapanca'daki evinden 22 el bombası, 1 kaleşnikov ve 4 tabanca ile birlikte örgütün cephanelik krokileri çıkan ve bu krokilerin takibinden 30 el bombası daha ele geçirilen Dönmez'in özel ajandasından ise Başbakan'a suikast planı krokileri çıktı.

ATABEYLER ÇETESİNDEN ELE GEÇEN KROKİNİN AYNISI

Dönmez'in Sapancada ki çiftlik evinden ele geçirilen özel ajandasını yapraklarında yer alan ve daha önce Ankara da çökertilen Atabeyler çetesinin Başbakan'a suikast planıyla bire bir aynı çizime sahip olduğu öğrenilen krokiye göre, harita üzerinden adres ve mekân işaretleme yöntemiyle gerçekleştirilecek suikast te 220 metre menzilli güdümlü füze kullanılacaktı.

POLİS TASARLANAN KANLI PLANIN SİLAHLARININ PEŞİNDE

Suikast krokisi ve ajanda üzerinde çalışmalarını devam ettiren polisin krokilerin ardından suikastte kullanılacağı anlaşılan güdümlü füzenin peşlinde olduğu öğrenildi

BOMBALAR MLKP İLE KESİLTİ!

Yarbay Mustafa Dönmez'in Adapazarı Sapanca'daki çiftlik evinde yapılan aramalarda 12'si taarruz 10'u savunma tipi olmak üzere 22 el bombası, bir Kalaşnikof tüfek, 4 tabanca ile 730 adet mermi ve değişik kroki ve planlar ele geçirilmişti. Dönmez'de ele geçen krokiler doğrultusunda Ankara Zir Vadisi'nde de gömülü 30 el bombası, 9 sis bombası, 10 aydınlatma fişeği ile 800 adet G3 fişeği bulunmuştu. Dönmez'e ait olduğu ve Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'ndan çalınarak birlik dışına çıkarıldığı iddia edilen 30 MKE yapımı el bombasının 2003'te İzmir'de yakalanan yasadışı MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) örgütü üyesi Mustafa Sami Özbil'in üzerinden çıkan iki el bombasıyla aynı seri ve kafileden olduğu ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı'nda el bombaları ve silahlar üzerindeki incelemeler sürerken el bombasının MLKP'nin eline nasıl geçtiği araştırılıyor.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*