Yardım 2 milyon doları buldu

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Türkiye’nin Lübnan’a yaptığı insani yardımların değeri 2 milyon 100 bin dolara ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Acil Durum Başkanlığı yetkilileri gıda yardımlarının daha çok sivil toplum örgütleri üzerinden yapıldığını acil durum biriminin ise Lübnan’a okul, hastane gibi kalıcı yatırımlar konusunda yardımcı olacağını belirtti.

Bugüne kadar Lübnan’a Türkiye tarafından 1 milyon 200 bin dolar değerinde gıda yardımı yapıldı. Yardımların 150 tonu Suriye’deki mültecilere 750 tonu ise Lübnan’daki savaş mağdurlarına ulaştırıldı.

Acil Durum Başkanlığı yetkilileri, çatışmaların olduğu dönemde yardımların doğrudan Lübnan’da hükümet yetkililerine teslim edildiğini, çatışmaların sona ermesinin ardından ise bölgede bulunan Türk yetkililerin dağıtımı üstlendiğini belirttiler.

YARDIMLAR TÜRKİYE ÜZERİNDEN

Bu arada Azerbaycan başta olmak üzere pek çok ülke de insani yardımlarını Türkiye üzerinden gerçekleştiriyor. Azerbeycan’ın 100 bin dolar tutarındaki gıda yardımı Cuma günü Adana’dan TIR’larla yola çıkacak. Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin Lübnan halkına destek olmak amacıyla 2 ay sürecek bir yardım kampanyası başlatıldığını açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious