Yardım ederken canından oldu

Yardım ederken canından oldu.12386
  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Ankara'da kazazede yaralılara yardıma koşarak, olay yerine ambulans çağıran vatandaşa, yoldan geçen başka bir otomobil hızla çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazada hayatını kaybeden vatandaşın yakınları kazaya karışan yabancı plakalı otomobilin sürücüsünü linç etmek istedi. Sürücü otomobiliyle olay yerinden kaçarak canını zor kurtardı. Kaza, İstanbul yolu Susuz mevkiinde gerçekleşti. Salim Pars idaresindeki 06 BZ 019 plakalı araç ile Ekrem Gümüş 06 KZE 88 plakalı araç birbiriyle çarpıştı. Çarpışma sırasında otomobil sürücüleri Pars ile Gümüş, araçlarından fırlayarak yaralandı. Bu sırada kaza anına tanıklık eden ve ismi öğrenilemeyen bir vatandaş hemen yaralıların yanına gelerek yardım etmek istedi.

Gümüş ve Pars için olay yerine ambulans da çağıran vatandaş, yola düşen yaralılara yoldan hızla geçen diğer otomobillerin çarpmaması için kaza yerinde güvenlik önlemi almaya başladı. Ancak yardımsever vatandaşa, yoldan geçen otomobilleri yavaşlattığı sırada hızla gelen yabancı plakalı bir araç çarptı.

Çarpmanın etkisiyle metrelerce ileriye fırlayan yardımsever vatandaş, kaza yerinde feci şekilde can verdi. Kaza yerine gelen yardımsever vatandaşın yakınları, kazaya karışan yabancı plakalı aracı taşlayıp sürücüsünü tartaklayarak linç girişiminde bulundu. Saldırıya uğrayan sürücü, arabasıyla olay yerinden kaçarak canını zor kurtardı.

Kaza yerine gelen 112 ekipleri, yaralı sürücüleri, olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından hastaneye götürdü.

Jandarma ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious