Yardım etti canından oldu

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Antalya'da dün akşam saatlerinde 3 ayrı yerde meydana gelen trafik kazalarında 4 kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüzüncü Yıl Bulvarı üzerinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Elif Kara'nın (28) evine gitmek için durakta otobüs beklerken, kendisinden yardım isteyen yaşlı kadını yolun karşısına geçirip tekrar otobüs durağına dönmek istediği ve 4 aylık anne adayı olduğu belirtildi.

Genç kadının acılı eşi ise kazayı gördüğünü, yerde yatan kadının eşinin olduğunu düşünemediğini fakat o an içine bir ateş düştüğünü, eve geldiğinde telefon açan şahsın eşinin kaza yaptığını söylemesi ile içine düşen ateşin bir kora dönüştüğünü söyledi.

Antalya 100. Yıl Bulvarı üzerinde dün akşam saatlerinde yaşanan kazada, Fatma Gül Özpınar İlköğretim okulunda hizmetli olarak çalışan Elife Kara (28), evine dönmek için otobüs durağında beklerken, kendisinden yardım isteyen yaşlı kadını yolun karşısına geçirdi.

Kara, tekrar otobüs durağına dönerken Savaş Taşdemir'in kullandığı 34 KDR 23 plakalı otomobilin altında kaldı.

Kazayı gören vatandaşların, çok süratli olduğunu iddia ettiği otomobilin çarptığı anne adayı Kara, çarpmanın etkisiyle orta refüje savrularak feci şekilde can verdi. Otomobil sürücüsü Savaş Taşdemir kazadan sonra gözaltına alındı.

Bir çocuk annesi olan ve 2. bebeğine 4 aylık hamile olduğu öğrenilen Elife Kara'nın cesedi ilk incelemenin ardından Antalya Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bugün Antalya Devlet Hastanesi morgundan alınan ceset defnedilmek üzere Isparta'ya gönderildi. 4 aylık hamile olan Elife Kara'nın acılı eşi ise kazadan birkaç dakika sonra olay yerinde geçtiğini, fakat yerde yatan kadının eşi olduğunu bilemediğini, ancak eve geldiğinde gelen telefon ile kazada hayatını kaybeden kadının eşi olduğunu anlayınca içinin kor gibi yandığını söyledi.

Yerde yatan kadının çantasını görünce içine bir ateşin düştüğünü hissettiğini ifade eden acılı eş Ferhat Kara, gördüğü kazadaki kadının eşi olduğunu anlayınca sinir krizleri geçirdi.

Kara, olayı şöyle anlattı: "Kaza yerinden geçtik. İçimde tarif edemediğim bir açı hissetim, gördüğüm çantanın başkalarında da olabileceğini düşünüp, ölen kişinin eşimin olacağını hiç tahmin etmedim. Otobüsten indiğimde telefonum çaldı ve o an yıkıldım." dedi. Telefonu açtığında karşı taraftaki kişinin 'eşiniz kaza yaptı, fakat durumu iyi, hastaneye gelin' dediğini belirten Ferhat Kara, "Kazanın nerede olduğunu sordum, 100. Yıl Caddesi'nde olduğunu öğrendim. O anda 10 dakika önce gördüğüm kazada ölen kişinin eşim olduğunu anladım. Demek ki ateş o anda içime düşmüş. Eşim 2. bebeğimize hamileydi, hala inanamıyorum" diye gözyaşı döktü.

Diğer yandan Antalya'da aynı saatlerde farklı yerlerde meydana gelen 2 kazada, 3 kişi daha hayatını kaybetti.

Bilal Güzel (36) yönetimindeki 07 AOE 64 plakalı motosiklet Dumlupınar Bulvarı üzerinde Yeni Otogar istikametine giderken, yan tarafta bulunan tali yoldan aniden çıkan İrfan Kurucu idaresindeki 07 M 535 plakalı şehiriçi taşımacılığı yapan minibüse önden çarptı. Motor sürücüsü Bilal Güzel ve Halil Kırık olay yerinde hayatını kaybetti.

Yine aynı saatlerde Antalya Bulvarı Zeytinlik önündeki diğer bir kazada Niyazi Yılmaz yönetimindeki 07 GM 599 plakalı kamyon Hüseyin Mat'ın (30) kullandığı 07 GL 645 plakalı motosiklete arkadan çarptı.

Kazada, motosiklet sürücüsü olay yerinde hayatını kaybederken kamyon sürücüsü gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious