Yardım için aldıkları parayı iade ettiler

Yardım için aldıkları parayı iade ettiler.13323
  • Giriş : 30.01.2008 / 10:24:00

Kızlarının tedavisi için vakıftan para aldılar. Yeşil kart masrafları ödeyince, götürüp parayı iade ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızları kalp hastası olan çift, tedavi için Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan 6 bin YTL yardım aldı. Ancak Yeşil Kart masrafları karşılayınca, örnek aile parayı iade etti....

Kahramanmaraş'ta yaşayan Domurcukgül çifti, "İnsanlık ölmemiş" dedirten örnek bir olayın kahramanı oldu. Murat ve Elif Domurcukgül çifti, maddi imkanları olmadığı için kalbi delik ve akciğerinin bir bölümü çalışmayan 2 yaşındaki kızları Nehir'i tedavi ettiremedi.

Nehir sağlığına kavuştu
Doktorlar küçük kıza yapay damar takılması gerektiğini aksi halde Nehir'in hayatını kaybedebileceğini söyledi. Ancak bu operasyonun maliyeti 4 bin 500 doları buluyordu. Yeşil Kart'ı bulunan aile, ameliyat masrafının karşılanması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurdu. Yardımı uygun bulan vakfın mütevelli heyeti, aileye 6 bin YTL parayı teslim etti. Küçük Nehir, Başkent Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu. Hastane masrafları ailenin sosyal güvencesi olan Yeşil Kart tarafından karşılandı.

'Haberimiz bile olmazdı'
Kuaför Murat Domurcukgül ile ev hanımı eşi Elif Domurcukgül, bir başkasının ihtiyacı olur düşüncesiyle parayı iade etti. Ailenin örnek bir davranış gösterdiğini belirten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan Sorumlu Vali Yardımcısı Kürşat Kırbıyık, "Aile parayı iade etmese hiçbir şey yapamazdık, bundan haberimiz bile olmazdı" dedi.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious