Yardım sevindirdi

Yardım sevindirdi.2080
  • Giriş : 31.12.2006 / 00:00:00

Eğitim Gönüllüleri, Sarıkamış'ta 400 aileyi kurban eti yardımıyla sevindirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarıkamış Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 400 aileye kurban eti dağıttı.
Sarıkamış'ta faaliyet gösteren Sarıkamış Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEYDER) ile İzmirli işadamları tarafından Sarıkamış'ta ikamet eden 400 aileye kurban eti dağıtıldı. Sponsorluğunu İzmirli işadamlarının üslendiği kurban etlerinin kesim ve dağıtım işini SEYDER yaptı. Dernek Başkanı Necip Şimşek, İzmirli işadamlarının Sarıkamış'ta kurban eti dağıtmalarını düşünmüş olmalarının çok sevindirici olduğunu belirterek, bu işe dernek olarak destek verdiklerini belirtti. Şimşek, kurban eti dağıtımında Sarıkamış Belediyesi'ne ait zabıta ekiplerinin de büyük yardımı dokunduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Yardıma muhtaç 400 aileye kendi elleriyle etlerini kapı kapı gezerek dağıtan Başkan Necip Şimşek, Aras Özel Eğitm A.Ş. Şube Müdürü Yıldırım Altınyıldız ve Zabıta Komiseri Beyaz Recber, bu işten zevk aldıklarını ve her yıl bu iş devam ettirmeyi düşündüklerini söylediler.

Yardımlarla sevinen vatandaşlardan Fevzi Toptaş ise, bu işi planlayanlara teşekkür ederek, "Bu mübarek günde bu ince ruhlu insanlara minnettarız. Dernek yetkililerinden ve et dağıtımına sebep olan insanlardan Allah razı olsun." dedi.

Nazife Toptaş isimli vatandaş ise, "Bu iş iyi düşünülmüş. Çoğumuz yılda bir et evimizde ancak görebiliyoruz. Bunu düşünen ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious