Yardım TIR'ları sınırdan çıktı

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Kimse Yok mu Derneği'nin yardım TIR'ları Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TIR'ların, Ürdün'e gittikten sonra Filistin Büyükelçiliği işbirliğiyle Filistin ve Lübnan'daki mülteci kamplarında dağıtımının gerçekleştirileceği bildirildi.

Filistin ve Lübnan'da yaşananların insanlık dramı olduğunu ifade eden Kimse Yok mu Derneği Lojistik Müdürü Ahmet Tan, yapılan yardımlarla savaş mağduru Müslümanların yaralarını sarmaya çalıştıklarını söyledi.

10 TIR dolusu 750 ton un ve 3 TIR 75 ton gıda maddeleriyle birlikte Ürdün'e ulaştıracaklarını kaydeden Tan, yardımların kamplarda yaşayan Müslümanlara dağıtılacağını kaydetti.

Amaçlarının yardıma muhtaç nerede insan varsa oraya el uzatmak olduğunu söyleyen Tan, " Daha önceki kampanyalarımızda olduğu gibi halkımızın bu konuda da bizim yanımızda olacağını düşünerek Filistin ve Lübnan halkının yaralarının sarılması amacıyla derneğimize destek olan tüm hayırseverlere teşekkür eder, bu kampanyanın yaygınlaşması amacıyla destek vermenizi temenni ederiz. Derneğimiz şuan Filistin ve Lübnan halkı için ayni ve nakdi yardım kabul etmektedir. Toplanan yardımlar en kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Ayni yardımlar ilaç ve gıda olarak kabul ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious