Yardımlarla yemiş, içmiş, gezmiş

  • Giriş : 19.11.2006 / 00:00:00

Kocaeli Marmara Depremzede ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Selçuk Tanrıkulu, derneğe yapılan tüm nakdi ve ayni yardımları yiyip, içmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hazırlanan 90 sayfalık raporda, dernek adına işletilen tartı aletlerinden elde edilen gelirin yöneticilerin zimmetine geçirildiği, kermes ve sergiler için bağışlanan ayni yardımların dernek başkanı Selçuk Tanrıkulu tarafından yakınlarına dağıtıldığı, bağışlanan odunların satılıp parasının yendiği belirtildi.

Müfettişler tarafından yapılan incelemeler sonucunda 6 yerde Marmara Depremzede ve Bedensel Engelliler Derneği'nin adına mevzuata aykırı kantar ve ayak vibrasyon (masaj) makinası işletildiği belirlendi. Elektrikleri bile kaçak olan bu aletlerden elde edilen 5 bin 150 YTL'nin derneğe gelir kaydedilmeyerek yöneticilerin zimmetine geçirildiği tespit edildi. Raporda ayni yardımların Dernek Başkanı Selçuk Tanrıkulu'nun yakınlarına karşılıksız olarak dağıtıldığı belirtildi. Raporda, yardım olarak bağışlanan odunların bile satılarak dernek yöneticileri tarafından yendiği de kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious