Yargıcı:'Hüsrev Kutlu sabıkalıdır'

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yargıcı, AK Parti milletvekili Hüsrev Kutlu'yu eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit için söylediği sözlerden dolayı eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, geçtiğimiz günlerde vefat eden Bülent Ecevit'in ölümünden sonra kahraman ilan edildiğini belirtmiş. "Kör ölünce badem gözlü olurmuş.1980 öncesini yaşayan bir insanım. Türkiye'de bir zamanlar şeker, yağ, tüp yoktu ve o dönem Ecevit başbakandı. Sayın Ecevit DSP genel başkanıyken, ara sıra, nasıl oluyorsa milleti gaza getirip bazen başbakan oluyordu. Başbakan olduktan sonra da Türkiye yerinde çakılı kalmıyor, geriye gidiyordu" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Açıklamalara CHP'li Yargıcı, tepki gösterdi. Yargıcı, Hüsrev Kutlu'nun sabıkalı olduğunu ileri sürerek, Kutlu'nun böyle açıklama yapmasının kaosa neden olacağını vurguladı.

Açıklamaları talihsizlik olarak yorumlayan Yargıcı, "Hüsrev Kutlu, çok açık bir konuşma yaptığının ötesinde içler acısı bir gerçek var ortada. Bu talihsiz açıklama, yakışıksız bir açıklama yaparken halkın takdirine bırakıyoruz. Önce verilen oyun bedelini ödesinler." dedi.

Hüsrev Kutlu'yu kaos oluşturmakta şampiyon ilan eden CHP'li Yargıcı, "Türkiye ve Adıyaman bunu iyi biliyor. Halka suç duyurusunda bulunacağız. Kendisi zaten sabıkalı bir insan halk yargılasın diyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious