Yargıtay: "Atatürk posterinin Ergenekon ile ilgisi yok"

Yargıtay:
  • Giriş : 23.03.2008 / 00:32:00
  • Güncelleme : 22.03.2008 / 23:46:55

Yargıtay üyelerinin Ergenekon'a karşı otobüslerinin önüne 'Atatürk Posteri' astıkları dün haber olmuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve beraberindeki daire başkanlarıyla üyelerinin Kayseri ziyaretleriyle ilgili, ''Otobüsün mola verdiği yerde sayın Yargıtay üyelerimizden biri tarafından beğenilerek satın alınan Atatürk posteri aracın ön camına konulmuştur. Haberde belirtildiği şekilde, bu konunun başka bir olayla ilişkilendirilerek farklı bir biçimde yorumlanması son derece yanlıştır'' denildi.

Yargıtay Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in, beraberindeki Yargıtay daire başkanları ve üyeleriyle birlikte Yargıtay hatıra ormanına fidan dikimi ve Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesine kitap bağışlamak amacıyla dün Kayseri'ye gittikleri belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Otobüsün mola verdiği yerde sayın Yargıtay üyelerimizden biri tarafından beğenilerek satın alınan Atatürk posteri aracın ön camına konulmuştur.

Haberde belirtildiği şekilde, bu konunun başka bir olayla ilişkilendirilerek farklı bir biçimde yorumlanması son derece yanlıştır.

Büyük önder Atatürk'ün resim ya da posterlerinin bulunması ya da taşınması her Türk vatandaşına ancak gurur verir. Bunun altında özel bir sebep aramak anlamsızdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious