Yargıtay Başkanı: Türkiye'de rejim tehlikesi yok

Yargıtay Başkanı: Türkiye'de rejim tehlikesi yok.12810
  • Giriş : 20.02.2008 / 14:50:00
  • Güncelleme : 20.02.2008 / 14:55:05

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, makamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyorum diyemem. Böyle bir şeye girmenin zamanı ve zemini olmadığını düşünüyorum'' dedi.

Hasan Gerçeker, makamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gerçeker, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyor musunuz?'' sorusuna karşılık, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyorum diyemem'' dedi.

''Böyle bir şey olmadığı için mi yoksa bulunduğunuz konum itibariyle mi?'' denilmesi üzerine Gerçeker, ''Böyle bir şey söylemem mümkün değil. Birey olarak da Yargıtay Başkanı olarak da... 'Olmaz' diye bir şey yok, yani böyle bir şey söylemeniz mümkün değil. Onu söylediğiniz zaman olayları çok farklı değerlendirmeniz lazım. Yani böyle bir şeye girmenin zamanı ve zemini olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Bunun zamanı ve zemini ne zaman?'' sorusu üzerine de Gerçeker, ''Yargıtay Başkanlığından ayrıldığım zaman...'' dedi.

Gerçeker, bu konularla ilgili belli mesajlar vermenin kendi görevleri olduğunu, ancak bunların sık sık yinelenmemesi gerektiğini söyledi. Gerçeker, ''Ben bu kurumu temsil ediyorum. Yetkili kurullarımız var. O kurullarda bunlar konuşulmalı. Benim tek başıma söylemem olmaz. Bizim yetkimiz dışında değil. Cumhuriyet'in getirdiği kazanımları hepimizin koruması ve kollaması gerekir. Bu herkesin görevidir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious